אולי עכשיו המינוי יאושר? בג"ץ הורה היום (חמישי) לממשלה לקדם את אישור מינויו של עו"ד שמעון בראון לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים - זאת לאחר 15 חודשים שבהם לא מכהן מנכ"ל קבוע למשרד. מינויו של בראון אושר בוועדה למינויים כבר באוגוסט האחרון - אך מאז הוא תקוע עקב חילוקי דעות בקואליציה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חלפו שנה ו-3 חודשים מאז תמה כהונתה של מנכ"לית משרד המשפטים, ועד עתה לא מונה מנכ"ל של קבע למשרד", כתבו השופטים, "הליכי בדיקת המינוי של עו"ד שמעון בראון הושלמו כבר בחודש אוגוסט 2020 לאחר שוועדת המינויים אישרה את מועמדותו לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים, כך שההצעה להביא ולאשר את מינויו בהחלטת הממשלה בשלה זה מכבר". 

"מקובלת עלינו עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה כי הסכמות או מחלוקות קואלציוניות אינן יכולות לגבור על חובת הממשלה והגורמים המוסמכים לפעול לאיוש משרות בכירות במינויי קבע", הוסיפו השופטים, שהורו לממשלה לפעול לאישור הצעת שר המשפטים למנות את עו"ד בראון לתפקיד "במהירות הראויה". השופטים ציינו כי בישיבת הממשלה הקבועה ל-20 בדצמבר ניתן לעשות זאת, ושבכל מקרה "יש להביא את המינוי לאישור הממשלה לא יאוחר מסוף חודש דצמבר 2020".

בנימין נתניהו, בני גנץ, כנסת (צילום: אורן בן חקון, פלאש 90)
המינוי תקוע עקב החיכוכים הקשים בקואליציה. נתניהו וגנץ | צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

בחודש שעבר, שר המשפטים אבי ניסנקורן החליט להחרים את ישיבת הממשלה - במחאה על כך שמינוי המנכ"ל של משרדו לא קודם, ולאחר שנרקם דיל בין הליכוד לכחול לבן מאחורי גבו - עסקה שכונתה "חשכ"ל תמורת מנכ"ל". כחול לבן והליכוד סיכמו על מינוי חשב כללי במשרד האוצר מטעם הליכוד, תמורת מנכ"ל למשרד ראש הממשלה החליפי מטעם מפלגתו של גנץ. אותו "דיל", כאמור, לא כלל את מינוי המנכ"ל למשרד המשפטים.