הצפון הפרוע: אירועי גנבות רכב בצפון הארץ הם לא דבר חדש, אבל בתקופה האחרונה במשטרת ישראל מבחינים במגמת עלייה. רק לפני מספר חודשים אירעה גנבת רכב בחניון בצפון, שבמהלכה הותקף בעל הרכב באיומי אקדח על ידי שני שודדים. במשטרה מדווחים על מספר מקרים דומים שהתרחשו בצפון בתקופה האחרונה, כחלק משיטת פעולה חדשה של הכנופיות באזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השיטה מתנהלת באופן הבא: חברי הכנופייה שודדים רכב, לאחר מכן הם מבצעים פשע באמצעותו, ולבסוף מעלים את הרכב באש במטרה להעלים ראיות. לפי המשטרה, מדובר בשיטה מסודרת של גנבת רכבים על ידי עבריינים, המיועדים בעיקר לביצוע כל מיני פשעים, בין היתר חיסול חשבונות - ואפילו לרצח.

למרות שבמחוז הצפוני מנסים לפעול כמה שיותר מהר לטובת מיגור התופעה, לתושבים עדיין יש לא מעט טענות בעניין האלימות בחברה הערבית. גם ראשי הרשויות זועמים, וטוענים כי בעיניהם המשטרה איבדה את יכולת ההרתעה מול פורעי החוק, שעושים ככל העולה על רוחם באזור הצפון.

"כיום המשטרה פרוסה ביישובים ערביים אבל כדי לאכוף את חוקי הקורונה", אמר ד"ר תאבת אבו ראס, מנכ"ל שותף בעמותת 'יוזמות אברהם'. "צר לי שהמשטרה לא עושה מספיק ביישובים הערביים, היא לא שומעת את שריקות הכדורים, וגם את היריות יום-יום".