הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) לבית משפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד לובה קזקביץ' בת ה-63, בגין התעללות בקטין, תקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש וכן באישום של שיבוש מהלכי משפט. הסיפור נחשף במהדורה המרכזית, כאשר פורסם תיעוד בו נראית הגננת מכה את הפעוטות, וכובלת אותם לכיסאות במשך שעות ארוכות.

לצפייה בכתב האישום המלא - לחצו כאן

"במספר רב של הזדמנויות ובשלל דרכים", נכתב בכתב האישום, "תקפה והתעללה הנאשמת בקטינים, השליטה בגן אווירה של טרור, לרבות בדרך של מכות, דחיפות, משיכות, הטחות, צעקות והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות".

 תיעוד התעללות בפעוטון ברמת גן
"הפעוט חזר הביתה והתלונן"

בכתב האישום מתוארים מקרים רבים בהם נהגה הגננת באלימות כלפי הילדים. לדוגמה, מתואר אירוע שבו הגננת תפסה את אחד התינוקות בחוזקה בזמן שהאכילה אותו. "בשלב מסוים, תפסה הנאשמת את התינוק", נכתב, "הרימה אותו באגרסיביות, והושיבה אותו בכיסא אוכל באגרסיביות כך שראשו טולטל לאחור ונחבט בכיסא. מייד לאחר מכן, דפקה הנאשמת על מגש כיסא האוכל. בהמשך, האכילה הנאשמת את התינוק תוך שתפסה את ראשו בכוח".

הגננת אף ניסתה לטשטש את עקבותיה ולהעלים את צילומי האבטחה שתיעדו את המעשים המזעזעים. "הנאשמת כיבתה את המצלמות בגן בשעות פעילותו בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי. שמא יתגלו מעשי התקיפה וההתעללות בגן, פנתה הנאשמת לטכנאי מצלמות וביקשה ממנו למחוק את תוכן מערכת ההקלטה. משהתברר לנאשמת שאין אפשרות למחוק את תוכן מערכת ההקלטה, דרשה הנאשמת להחליפה במערכת חדשה".

"תקפה קטינים בהיותה אחראית עליהם, ועשתה בהם מעשי התעללות גופנית ונפשית"

לטענת אחת האימהות בגן, אירועי ההתעללות בגן התגלו בעקבות תלונה של אחד מהפעוטות: "הבן שלי חזר על תלונות חוזרות ונשנות. על משיכה בשיער מהגננת, הוא היה אומר 'הגננת הרביצה לי ביד'". בסרטוני מצלמות הגן שהגיעו לידי ההורים נחשפה מסכת אימים, והגננת נראתה מטיחה באלימות פעוט לתוך עריסה, וחובטת בילדה.

כאשר עלה החשד שהגננת מכה את הפעוטות ההורים דרשו ממנה תשובות, אך זו הכחישה כי נהגה באלימות כלפי הילדים. בהקלטה ששלחה לאחד ההורים הצהירה קזקביץ' שהכול בסדר, ואף ניסתה להסביר כיצד נגרמו חבלות לאחד הילדים: "זה כיסאות, לפעמים לוקחת משחקים, אוטו. אוטו נכנס איפה שהכיסאות והוא בפנים אולי הוא מכה. זה ילד זה לא בובה לשבת במקום אחד, הוא רץ הוא ילד חכם".


עו"ד אריאל שור, מפרקליטות מחוז ת"א, מסר בעקבות הגשת כתב האישום: "המשיבה פעלה בדפוס התעללות קבוע, וכאכולת שנאה התירה, ייצרה, ושחררה רסן זעמה על טרף קל, קטינים חסרי ישע, אשר אינם מסוגלים להתנגד למעשיה ורובם אף אינם מסוגלים לתקשר מילולית ולדווח להוריהם על הזוועות שעברו בגן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות