בית משפט השלום בתל אביב החליט היום (רביעי) להאריך את מעצרו של אלן מוריסון, תושב בת ים, שמואשם בכך שהתעלל בכלבו, תיעד זאת ושלח לאקסית שלו תוך כדי שאיים עליה. מעצרו הוארך עד החלטה אחרת. הסנגור טען בדיון כי מוריסון לוקח אחריות וחש בושה וצער על מעשיו. בפרקליטות אמרו כי יש חשש למסוכנות, גם באשר לבעלי חיים וגם לגבי החברה לשעבר, ולכן ביקשו את מעצרו עד תום ההליכים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדיון הגיעו גם מספר אנשים שהזדעזעו מהתיעודים שהופצו בתקשורת, בהם גם הפעיל החברתי דניס צ'רקוב שיחד עם מישל טרוני חילץ את הכלב מהדירה בבת ים. מוריסון לא הגיע לדיון פיזית, אלא נכח בו וירטואלית בלייביו.

הסנגור של מוריסון, עורך הדין זאב לוי, אמר בדיון כי אף אחד לא מקל במעשים המיוחסים למרשו בכתב האישום. "במזל לא נגרם נזק, מום או חבלה לכלב. במשטרה מיד עם מעצרו המשיב לקח אחריות, בושה וצער על מה שהסב לכלב", אמר. "המשיב נעדר עבר פלילי, זאת הסתבכותו הראשונה, עד למקרה חיי חיים נורמטיבים, הגיע לישראל מתוך תחושת ציונות, ללא הוריו, עשה "עלייה" לבדו, מה שאומר שאין בידנו להציע חלופת מעצר בדמות ערבים תושבי ישראל".

הוא הוסיף: "עתיד להתנהל כאן משפט והוא יובא על עונשו, האם יהיה נכון שלאורך המשפט הוא ישהה תחת סורג ובריח? הסתכלתי בפסיקה, לא מצאתי מקרה דומה לזה כמו של המשיב שבו שהה במעצר לאורך כל ההליך המשפטי. מה מצאתי? מקרים חמורים הרבה יותר שהובילו להריגה של בעל החיים, החשודים שוחררו לביתם או שבכלל לא נעצרו".

התעללות בכלב בבת ים (צילום: משרד החקלאות)
התעללות בכלב בבת ים | צילום: משרד החקלאות

במהלך הימים האחרונים גבתה המשטרה עדות מהאקסית. לוי טען כי "היא אמרה בעדותה כי מדובר במקרה נקודתי, ושללה מקרי אלימות קודמים כלפיה מצד המשיב". הפרקליטות מצידה סברה שיש כאן חשש למסוכנות - גם לגבי בעל החיים וגם לגבי החברה לשעבר, ולכן ביקשה את הארכת מעצרו עד תום ההליכים. השופט הרמלין בסופו של דבר החליט על מעצרו עד החלטה אחרת בעניין.

‏בשולי הדיון כתב השופט כי יש לשקול מחדש את הגדרת עילת המסוכנות: "בעילת המסוכנות לסכנה לביטחון הציבור ולביטחונו של אדם, וייתכן שהגיעה העת שהמחוקק ישקול לקבוע כי העילה חלה גם כאשר הסיכון נשקף גם לבעלי חיים. במצב החוקי היום במרבית המקרים מקרה של פגיעה בבעלי חיים מקימה את עילת המעצר מתוך מסקנה כי מעשה הפגיעה בבעל החיים מלמד גם על מסוכנות לבני אדם. במקרה זה למשל נראה כי זהו המצב".

לפני חמישה ימים הוגש כתב האישום נגד מוריסון. על פי האישום, מוריסון ניסה לשכנע את בת זוגו לחזור אליו, ומשלא הסכימה החליט לנקום בה באמצעות פגיעה בכלב. מוריסון צוטט בכתב האישום: "הכלב הזה שלך ובגלל שפגעת בי אני הולך לפגוע ככה בילד שלך".