בית המשפט המחוזי בתל אביב הכריע היום (שני) כי ד"ר בני שכטר ביצע מעשים מגונים במרמה במהלך עבודתו כגינקולוג. השופט קבע כי התנהלותו של שכטר חרגה מיחסי רופא ומטופל: "הבחנו בין פעולות הנוגעות לטיפול מיני מקובל לבין פעולות החורגות ממנו בעליל". בית המשפט זיכה את שכטר מסעיף האינוס במרמה שבו הואשם. אחת המתלוננות שישבה באולם, מלווה במשפחתה ועורכת דינה, פרצה בבכי בתחילת הדיון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גם לטיפול יש גבולות", קבע השופט גרשון גוטובניק, "ערך כבוד האדם אינו נותר מחוץ לקליניקה הרפואית. ההיתר לטפל בנשים אינו כולל היתר לפגוע בכבודן ולבצע פעולות שלא עולות בגדר טיפול. הוכח שהנאשם לא הסתפק בבדיקה, והניח מכשיר רוטט על איבר מינן וביקש לציין את תחושתן של עוררות מינית. מצאנו את עדותן כמהימנה והתוצאה היא ברורה - פעולות אלו אינן חלק מטיפול לגיטימי".

"המסר: רופא לא יכול לנצל את מעמדו כדי לבצע מעשים מגונים במטופלות"

שכטר הואשם בשנת 2016 בביצוע עבירות מין בשלוש מטופלות תוך כדי טיפול רפואי. הוא עבד בבית החולים מאיר בכפר סבא, ונחשב לרופא מבוקש בתחומו. מאז הגשת כתב האישום, הורשה שכטר להמשיך ולעבוד כגינקולוג - כל עוד איש צוות רפואי נוסף נמצא בחדר במהלך הטיפול. 

ד"ר בני שכטר  (צילום: יוליאן קטנר, באדיבות המרכז הרפואי מאיר)
ד"ר בני שכטר | צילום: יוליאן קטנר, באדיבות המרכז הרפואי מאיר

עו"ד רוזי כבאז מהפרקליטות מסרה: "בית המשפט הרשיע את הנאשם בעבירות מעשה מגונה במרמה. הנאשם ביצע את העבירות ב-3 מתלוננות תוך שהוא מנצל את האמון שנתנו בו לאחר שהגיעו אליו לטיפול רפואי. הפרשה החלה כאשר חיילת אמיצה החליטה להתלונן במשטרה נגד הנאשם, שהוא גם גינקולוג וגם מטפל מיני. אליה הצטרפו 2 נשים אמיצות שהתלוננו במשטרה. המסר שיוצא מביהמ"ש הוא מסר מאוד חשוב - רופא לא יכול לנצל את מעמדו כדי לבצע מעשים מגונים במטופלות. ביהמ"ש הבהיר חד-משמעית שמעשי הנאשם הם לא חלק מטיפול רפואי לגיטימי".

עו"ד יניב שגב, פרקליטו של בני שכטר: "בית המשפט מזכה את ד"ר שכטר מעברות האינוס במרמה, ומרשיעו בעבירות מעשה מגונה במרמה וזאת על פי תיזה חדשנית שלא נהוגה במקומותינו, משכך הכרעת הדין תלמד בעיון ותגובה מעמיקה תהא לאחר מכן".‎

עו"ד יניב שגב (צילום: דוברות הטכניון)
צילום: דוברות הטכניון

בריאיון מיוחד שקיימה אחת המתלוננות עם החדשות בשנת 2016, תיארה את שעברה ואת חוויות העימות שהגיע לאחר מכן. "זה היה גיהינום. הוא כל הזמן ניסה להחליש אותי ולהוכיח איכשהו שאני המשוגעת, שאני לא בסדר", סיפרה. בדבריה תיארה המתלוננת את הביקור אצל הרופא המומחה שאליו הגיעה בפעם הראשונה, ביקור שהפך לדבריה לאונס. "הגעתי כי רציתי מרשם לגלולות, ורציתי לעשות בדיקה שגרתית. הגעתי אליו כי הוא לקח מחיר יחסית נמוך לחיילות והוא היה קרוב אליי לבסיס", תיארה בבכי.

"הוא הסביר לי בדיוק מה הוא עושה, וכל מה שהוא עשה היה לי מוכר מבדיקות אחרות שעשיתי אצל גינקולוגים", היא מתארת את הביקור שהתחיל באופן שגרתי, אך קיבל לדבריה תפנית. "הוא אמר לי שמעכשיו אני צריכה להגיד לו כמה אני נהנית מ-1 עד 5. בהתחלה שיתפתי איתו פעולה כי לא העזתי להטיל ספק, הוא גינקולוג ואני מטופלת ואין לי שום סיבה להטיל בו ספק. הרגשתי לא בנוח, אבל לא חשבתי שזה משהו יוצא דופן".