הפרקליטות השיבה היום (רביעי) בחריפות לבקשות "לגילוי חומרי חקירה" בתיקי האלפים נגד נתניהו וטענה כי החקירות התנהלו ללא פגם וכן שנתניהו מנסה לטעון שהתנכלו לו. את התשובה הגישה היום פרקליטות מיסוי וכלכלה לבית המשפט המחוזי בירושלים בעקבות עתירה שלפיה לא הועברו כלל חומרי החקירה לפרקליטי הנאשמים בתיקים.    

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתשובת הפרקליטות הובהר כי "לא זו בלבד שליבת חומר החקירה הועברה לידי הנאשמים עוד טרם קיום השימועים בתיק, אלא גם כל "חומר החקירה" המצוי בידיה הועבר לעיונם על פי דין, ולא אחת - הועבר לנאשמים אף מעבר לכך.
 
לטענת הפרקליטות, הנאשמים ביקשו להרחיב את חזית המחלוקת לשווא ולדרוש חומרים שאינם חומרי חקירה. עוד הודגש בתשובה כי "מרבית הבקשות לגילוי חומרי חקירה של הנאשמים 3-1 הוקדשו לתיאורים דרמטיים ונרחבים על התנהלותה "השערורייתית" - לשיטתם - של החקירה בענייננו, בכלל זה טען נאשם 1 (נתניהו) בדבר "הליכי חקירה נפסדים ופגומים מן היסוד". לעמדת הפרקליטות, לטענות אלה, המבקשות להטיל דופי בדרך פעולת רשויות אכיפת החוק, אין כל בסיס".

לסיכום כתבו בתשובת הפרקליטות: "נוכח הניסיון ליצור אווירת "פגם" בהליכי החקירה שתואר לעיל, נראה בבירור כי הנאשמים 3-1 מבקשים להפוך את היוצרות ולהקדים את הדיון בטענה של הגנה מן הצדק משלב הטענות המקדמיות לדיון שלפנינו בהיקפה של זכות העיון, תוך עקיפת ההלכה הפסוקה המטילה עליהם נטל כבד להוכיח טענה זו".