אחרי שהיו חשודים בהתעללות ולאחר מכן בהמתה, היום (חמישי) הומר החשד נגד זוג ההורים מאזור אשקלון לחשד לרצח בנם בן ה-4 חודשים. מאוחר יותר היום צפוי לקיים בית המשפט דיון בהארכת מעצרם של השניים, אז תוגש גם הבקשה לסעיף החשד החמור יותר. במקביל, בית המשפט השלום באשקלון הוציא מוקדם יותר צו לביצוע ניתוח גופתו של התינוק. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשד המיוחס להורים, הומר לבקשתה של פרקליטות מחוז דרום לחשד לרצח קטין או חסר ישע. המשטרה הודיעה מוקדם יותר היום כי תבקש להאריך את מעצרם של השניים בשמונה ימים נוספים. מוקדם יותר השבוע, מעצרם של ההורים הוארך בחמישה ימים, לאחר שביום שלישי נפטר התינוק במרכז הרפואי ברזילי.

אמש פרסם כתב חדשות 12 גיא פלג כי חוות דעת רפואית ראשונית, הנסמכת בין היתר על צילומי MRI, קובעת כי מותו של התינוק נגרם כתוצאה מטלטול והתעללות. התינוק סבל ממוות מוחי ולאחר מכן נפטר בבית החולים ברזילי ביום שלישי האחרון. בדיקת ה-MRI גילתה דימומים במוח ובעמוד השדרה של הפעוט ושבר בגולגולת. בנוסף, הבדיקות העלו כי הפעוט ככל הנראה עבר התעללות ממושכת לאורך זמן מכיוון שהתגלו שברים שטרם התאחו באופן מוחלט ומעידים על טלטול והתעללות שעבר בעבר.

במהלך הדיון בבית המשפט שהתקיים מוקדם יותר השבוע, אמר נציג המשטרה כי לתינוק נגרם נזק מוחי בלתי הפיך - וכי יש לצוות החקירה התכתבות שמחזקת את החשדות נגד שני ההורים. "הוא אינו מגיב, נגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך", אמר נציג המשטרה בדיון. "ב-28 באוקטובר הגיע עם נפיחות בראשו וזו לא הייתה תאונה. ניסו להעירו ולהפסיק את חומרי ההרדמה - אך אינו מגיב".