בשבוע שעבר הוגשה הצהרת תובע כנגד תושב בפתח תקווה, שבחודש שעבר נכנס לחנות נוחות בתחנת דלק במרכז תל אביב וניסה לשדוד את המוכר באמצעות בקבוק בירה. הוא ניסה לקחת כסף מהקופה אך ז', המוכר שהיה במשמרת בחנות, התעמת איתו ונטרל אותו עד להגעת שוטרי תחנת שרת שעצרו את החשוד. היום (חמישי) נחשף ב-N12 תיעוד רגעי המאבק הדרמטיים בין ז' לשודד. בימים הקרובים יוגש נגד החשוד כתב אישום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתיעוד ממצלמות האבטחה של החנות, נראה ז' עובד מאחורי הדלפק, ולפתע, החשוד מתפרץ לחנות. הוא איים על המוכר בבקבוק בירה והורה לו לפתוח את הקופה. ז' לא נרתע מהשודד, חתר למגע, הרחיק אותו מהקופה וניסה להוציא מידו את הבקבוק. לבסוף הוא הצליח להשתלט עליו והמתין עד להגעת השוטרים.

ז', המוכר שנטרל את החשוד במהלך ניסיון שוד בתל אביב
המוכר שנטרל את החשוד במהלך ניסיון שוד בתל אביב

בשיחה עם N12 שיחזר ז' את האירוע הדרמטי: "עבדתי בחנות, זה היה זמן קצר לפני סיום המשמרת שלי, אז גם המחליף שלי נכח כבר בחנות, ופתאום הגיע אדם שניסה לשדוד אותנו. הוא נכנס עם בקבוק זכוכית ביד, בקבוק שלא הצליח לשבור והגיע ישר לקופה להוציא כסף. לא התנגדנו, אבל חיכינו לרגע הנכון שיהיה אפשר להשתלט עליו".

"היה מאבק, תפסתי לו את היד ואת הצוואר, עד שהצלחתי לנטרל אותו לרצפה", המשיך ז'. "אני זוכר שביקשתי מהשותף שלי שיתקשר למשטרה שיגיעו לעצור אותו. יש הרבה שודים בתקופה הזאת ולאנשים קשה מאוד בקורונה, עם המצב של הכלכלה של המדינה".

עוד סיפר ז': "תחילה פחדתי על החיים שלי ושל החבר שלי, זוכר שאמרתי לעצמי 'בואו נתגבר על הפחד, ונעצור אחת ולתמיד את השודים אלה'. הרגשת מעולה אחר כך, אני מנסה להרחיק את השודדים והנרקומנים מהתחנה שלנו". ז' גם נפצע במהלך האירוע ונדרש לטיפול רפואי, "הוא נשך אותי, אז קיבלתי טטנוס ועוד מספר חיסונים בבית החולים כדי לשמור על עצמי בימי הקורונה. צריך לשמור על ערך החיים - זה יותר חשוב מהכול".