קרב גרסאות: בתיעוד ממצלמת הגוף שהייתה על השוטר בתקרית אתמול (שישי) בחוף בוגרשוב, שבמהלכה הוא ביקש מצעירה ללא מסיכה להזדהות, עולה זווית נוספת לזו שסיפרה הצעירה. בסרטון נראית הצעירה מסרבת שוב ושוב לתת את פרטיה לצוות השיטור, ולבסוף אף תוקפת את השוטר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתיעוד מסביר השוטר לנ', הצעירה מתל אביב, "אני אעצור אותך כי את מסרבת להזדהות בפני המשטרה", הוא ממשיך ומזהיר כמה פעמים: "תזדהי, אם לא אני עוצר אותך". משהיא לא מסכימה לתת את פרטיה, וטוענת כי אינה נושאת תעודת זהות, השוטר מאיים כי יאזוק אותה. לכך היא עונה: "בטוח שאתה לא עוצר אותי או שם עלי אזיקים".

"זה עדיף לך ממעצר", אומר לה השוטר, "כי אז תהי במצב אחר לגמרי". בשלב זה בן זוגה של נ' מתערב, מבקש משני הצדדים להרגיע את הרוחות ואף מבקש מן השוטר להכניס חזרה את האזיקים. לקראת סוף ההקלטה ממצלמת הגוף, הצעירה נראית בורחת מן השוטר שהולך לקראתה - ואף תוקפת אותו.

"מכבדת את השוטרים ואת העבודה שלהם"

נ', דיברה עם N12 וסיפרה על תחושותיה לאחר האירוע. "זה כמו ששר או רמטכ"ל מפרים את הנחיות ואומרים 'טעיתי', אז אותו דבר". 

"אני ובן הזוג שלי מתגוררים בבן יהודה, זה 300 מטר מהחוף וחשבנו שזה בסדר להיות כאן", הסבירה נ'. ‏על העובדה שלא הסכימה להזדהות כי חששה שתקבל קנס היא אמרה: "עם יד על הלב אין לי כסף, אני בחל"ת מעולם התיירות והמסעדנות, שניהם כבר 10 חודשים מקרטעים. ביטוח לאומי עושים לי בעיות, ובמצבי הכלכלי אני לא יכולה לקבל קנס. לא רבתי עם השוטר, לא התחצפתי אליו, אני מכבדת את השוטרים ואת העבודה שלהם".

נ' נאזקה על ידי המשטרה לעיני כל השוהים בחוף. "השוטר החליט שזה נכון לאזוק אותי, בזמן שיש עשרות אנשים בים סביבי, אחרי הרבה קריאות שאמרתי שכואב לי, הוא הוריד לי את האזיקים ונתן לי את הדוח", נזכרה. "כאב שהפיצו את הסרטון מהאירוע ברשת ללא ידעתי וללא אישורי בזמן שאני בוכה ומושפלת".

עד ראייה סיפר אתמול ל-N12: "מדובר בצעירה שהגיעה לים, שכבה על החול וקראה ספר, אז עבר רכב מסוג רייניג'ר ועליו שוטר ופקח שאכפו את התקנות בימי הקורונה. הם פנו לצעירה וביקשו ממנה להזדהות, היא תחילה סירבה והחלה לאסוף את חפציה בכוונה לקום ולצאת מהמים, אולם עדיין סרבה להזדהות, השוטר דרש ממנה להזדהות, כשלא הסכימה אזק אותה. אז היא החלה לבכות, ואנשים התקהלו סביבם, בסופו של דבר הורדו ממנה האזיקים והיא הגיע לריינג'ר וקיבלה דוח על כך ששהתה בחוף הים בניגוד להנחיות".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בתיעוד חלקי במיוחד של פעולת אכיפה שבוצעה כחוק ללא מה שקדם לה והוביל אליה. הכל החל כשפקח ושוטר הבחינו בצעירה השוהה בחוף הים בניגוד לתקנות, ובנוסף כשהיא ללא מסכה על פניה. הצעירה סירבה להזדהות שוב ושוב כשעוכבה חרף בקשותיהם, וניסתה ללכת מהמקום בניסיון להכשיל את האכיפה במכוון. משאזהרות השוטר לא הואילו, הוא נאלץ לעוצרה בגין התנהגותה הפסולה לצורך זיהוי והשלמת האכיפה. רק כשנעצרה האישה היא הסכימה להזדהות, אז נרשם לה דו"ח כחוק בגין ההפרות שביצעה והיא שוחררה לדרכה לאחר שהתנצלה על מעשיה".