צעירה המתגוררת בדירת קרקע בתל אביב הגישה תלונה במשטרה על מציצן סדרתי שמביט בה מבעד לחלון דירתה. לדבריה, הצעירה ביקרה פעמיים בתחנת המשטרה ואף סיפרה שנשים רבות העידו כי הדבר קרה גם להן, אך למרות שסיפקה לשוטרים סרטון שבו תועד החשוד בעת מעשיו – עד כה לא פעלה המשטרה בנושא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני גרה בקומת קרקע בתל אביב, וכל פעם הייתי מקבלת התראות מהשכנה שמתגוררת בקומה מעל שמסרה לי שיש אדם מחוץ לחלון שלי, שמסתכל לעבר החדר שלי ונוגע בעצמו תוך כדי", אמרה הצעירה בריאיון לתכנית "שש עם".

"אחרי כמה פעמים שזה חזר על עצמו, החלטתי שאני קונה מצלמת אבטחה ומתקינה אותה מחוץ לחלון", המשיכה. "ביום שהתקנתי אותה הוא הגיע ומיהרתי להתקשר למשטרה. הם הגיעו 10 דקות אחר כך, לא הספיקו לתפוס אותו והוא ברח. אחרי כמה זמן קיבלתי התראה נוספת ממצלמת האבטחה וגם משכן שגר ליד, שאמר שהוא ראה אותו. הוא ברח לו בין הרחובות במסלול פנימי".

בהמשך גילתה הצעירה שלא מדובר במקרה פרטי אלא בתופעה רחבה יותר: "פרסמתי את הסיפור ואת הסרטון בקבוצה בפייסבוק של כל הרחוב. בנות נוספות מרחובות מקבילים הגיבו שגם אצלן הוא ביקר וזיהו אותו. מסתבר שהוא מציצן סדרתי".

אימה מחוץ לחלון (צילום: מצלמות אבטחה)
אימה מחוץ לחלון | צילום: מצלמות אבטחה

הצעירה הגיעה למשטרה פעמיים והגישה תלונה על הטרדה מינית. לדבריה, האירוע מתמהמה ולא זוכה לטיפול הראוי. "היום התקשרו אליי כי הבינו שאני מגיעה להתראיין בתכנית. אבל עד היום לא שמעתי מהם שום דבר. זה מפחיד, אני חוששת שיחזור ומרגישה לא מוגנת בדירה שלי. אני מנסה שחברים יבואו לישון אצלי או ללכת לישון אצל חברים. אני מקווה שיעשו עם זה משהו ושאוכל לחזור לישון בשקט".

למרבה הצער, רמת ה"סכנה לציבור" של מעשים מסוג זה נחשבת נמוכה באופן יחסי במישור הפלילי, ולכן ובשל העומס הרב, כאשר קצין משמרת בתחנה מקבל מידע על אירועים כאלו הוא לא נוהג בהם בדחיפות. עם זאת, יש לציין כי למשטרה קיים סל כלים נרחב להתמודד עם מקרים דומים: לא רק באמצעות עונש מאסר, אלא גם על ידי הליכי פיקוח אחרים ובמקרים מסוימים גם כפייה של טיפול.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה משטרת ישראל פתחה בחקירה אשר עודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נוכל לפרת אודותיה בשלב זה. המשטרה תמשיך לחקור את המקרים במקצועיות וביסודיות במטרה לאתר את החשוד במקרים ולמצות עמו את הדין".