לפני כחצי שנה, בשיאן של הפגנות המגזר החרדי נגד מגבלות הקורונה, השוטר עדיאל קלי תועד כשהוא מכה באמצעות מכשיר הקשר שלו את אחד המפגינים. קלי טען שהמפגין ניסה לחטוף את מכשיר הקשר שלו, אך היום (שני) המחלקה לחקירות שוטרים הגישה נגדו כתב אישום בגין תקיפה ושיבוש מהלכי משפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האירוע המתואר התרחש בירושלים ב-11.7.2020, במהלך הפגנה של חרדים נגד הגבלות הקורונה המוחים התעמתו עם השוטרים, השליכו חפצים לעברם וחסמו כבישים. לאחר שאחד המפגינים העיר לקלי על כך שאינו עוטה מסכה כנדרש, הוא הכה אותו בעוצמה במצחו באמצעות מכשיר הקשר שלו והתרחק מהזירה. כתוצאה מהמכה, סבל המפגין מכאבי ראש ומסחרחורת. על פי כתב האישום, בהמשך ההפגנה קלי אף עצר את המתלונן יחד עם שוטרים נוספים.

כתב האישום מתאר בהרחבה את השתלשלות האירועים: "סמוך לחצות חלף הנאשם ליד המתלונן אשר עמד יחד עם קבוצת מפגינים. המתלונן קרא לעבר הנאשם: 'איפה המסכה שלך? תלבש את המסכה', תוך שהתקרב לנאשם, הצביע לעברו עם ידו הימנית וקרב את אצבעו לכתפו של הנאשם. בתגובה, חזר מיד הנאשם על עקבותיו, סובב את גופו לעבר המתלונן והטיח את מכשיר הקשר שהחזיק בידו הימנית, בעוצמה רבה, במצחו של המתלונן".

עוד עולה מכתב האישום, כי בסיום האירוע כתב קלי דוח פעולה כוזב, שבו טען שנאלץ להכות את המפגין משום שניסה לחטוף את מכשיר הקשר שלו. עם זאת, תיעוד של האירוע הראה כי קלי הכה את המפגין ללא סיבה הנראית לעין. בעקבות הדוח המפגין אף נחקר באזהרה במשטרה, בחשד שניסה לחטוף את מכשיר הקשר של השוטר. עם זאת, בעקבות תלונת המפגין ותיעוד המקרה, המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירה נגד קלי ובסיומה הוחלט להגיש נגדו כתב אישום.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "התנהלות השוטר בהפגנה חריגה ואינה עומדת בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות בהפרות סדר ובכלל. לכן המקרה הועבר מיוזמתנו לטיפול מח״ש. מיד לאחר המקרה הוצא השוטר לחופשה כפויה ולאחרונה נערך לו שימוע לבחינת המשך הטיפול בעניינו.