חקירת פרשת האונס הקבוצתי במלון באילת נמשכה גם היום (חמישי) ובמשטרה מתאמצים לאתר במהירות את החשודים הנוספים כדי למנוע מהם לתאם גרסאות. צוות החקירה המיוחד של מרחב לכיש במשטרה החרים את הסרטונים ממצלמות האבטחה במלון "הים האדום", שבו לפי החשד נאנסה הנערה. בבית המלון אמנם מכחישים זאת, אבל החקירה מתמקדת במצלמות. שני החשודים שנעצרו מרחיקים את עצמם מהמקרה, אך הממצאים שנאספו קושרים אותם לנערה והמעצר של שניהם הוארך בחמישה ימים. צוות החקירה מאמין לגרסת הנערה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורם בכיר המעורב בחקירה אמר ל-N12: "כרגע בידינו שני חשודים אבל עדיין זאת רק תחילתה של חקירה מורכבת. יש לנו אינדיקציה לכך שהיו כמה אנשים באותו חדר מדובר. אנחנו לא יודעים כרגע להגיד מה מספרם המדויק. לא יודעים גם לומר בשלב הזה מה עשה כל אחד שנוכח שם".

אותו גורם הוסיף: "יש לנו אינדיקציה שחלק מהנוכחים תיעדו בניידים שלהם את מה שהתרחש באותו חדר. גם על זה אנחנו עובדים".

תחנת משטרה באשקלון (צילום: החדשות 12, החדשות12)
שני חשודים נעצרו. צפי למעצרים נוספים | צילום: החדשות 12, החדשות12

ניצב יורם סופר, מפקד מחוז דרום במשטרה, אמר היום: "מדובר באירוע קשה ורגיש. אנחנו נשקיע את כל המשאבים ואת מיטב אנשינו למצות את החקירה".

לאור דבריו של הגורם ניתן לומר כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה. מפקד מחוז דרום עושה דרכו למשטרת אשקלון לקיים הערכת מצב עם צוות החקירה, ולבדוק אילו ממצאים נאספו עד כה ומה פעולות החקירה הצפויות.

מעורבותו של מפקד המחוז מראה שבמחוז דרום במשטרה שמו את פרשת האונס בראש סדר העדיפויות שלהם. הגורם הבכיר אמר ל-N12: "לא נחסוך שום משאב וכוח אדם. נעשה הכול על מנת להגיע לחקר האמת".

מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם סופר, קיים הערב הערכת מצב ביחד עם מפקד מרחב לכיש וצוות החקירה המיוחד מתחנת המשטרה באשקלון שמטפל בחקירה. במהלך הדיון, הוא עמד מקרוב על פעולות החקירה שנערכו עד כה לצד ליווי הקטינה ומשפחתה.

ניצב יורם סופר, מפקד המחוז הדרומי במשטרה
"נשקיע את מירב המאמצים". ניצב יורם סופר

לנוכח מורכבות החקירה, החשד למעורבים נוספים שזהותם אינה ידועה בשלב זה, ונוכח לכך שיש פעולות רבות לביצוע על מנת לאתרם ולהביא אותם לחקירה, הוחלט על העברת החקירה לצוות מיוחד שהוקם במרחב לכיש. הצוות יהיה בפיקוד קצין אח״מ מרחבי ובסיוע כל הכלים והאמצעים הטכנולוגים והאחרים שעומדים לרשות המחוז.

החשוד שנעצר טען בחקירה: "לא קיימתי איתה יחסי מין"

מוקדם יותר היום בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד השני בפרשה, שנעצר היום, בחמישה ימים. החשוד, תושב חדרה בן 27, מכחיש את כל החשדות החמורים נגדו. העצור השני הינו חבר של החשוד הראשון שנעצר בפרשה, גם הוא תושב העיר. בחדרה תתקיים מחר הפגנת מחאה בעקבות הפרשה. ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, מסר: "הגיע הזמן שמי שיורשע בעבירות אונס – ישלם את מלוא המחיר הכתוב בחוק. לצערי הרב בין החשודים ישנם תושבי חדרה. אם אכן עשו את המעשים המיוחסים להם, מקומם לא בינינו כי אם בבית הסוהר לעשרים השנים הקרובות".

שר החינוך יואב גלנט (צילום: ערוץ הכנסת)
גלנט הנחה לקיים מערך "חינוך מונע" | צילום: ערוץ הכנסת

בחקירה במשטרה הוא ניסה לטעון כי כלל לא קיים יחסי מין עם הנערה: "אני וחבר שלי (החשוד הראשון שנעצר) לא היינו בכלל במלון שלה, היינו במלון אחר. כשהגענו אל המלון השני, אמרו לנו שהחדר עדיין לא התפנה, אז הלכנו עם כל התיקים שלנו למלון השני – איפה שהיו החברים שלנו (המלון שבו שהתה הקורבן). שמנו את התיקים שלנו עד שהחדר יתפנה במלון שבו הזמנו מקום. לא הייתי איתה".

במשטרה לא מקבלים את גרסת החשוד. בהסתמך על דוחות חסויים וממצאים שאספו והציגו לבית המשפט בדיון שהתקיים היום בדלתיים סגורות, בית המשפט החליט להאריך את מעצרו. הממצאים, שנותרו חסויים בשלב זה, שכנעו את בית המשפט שיש חשד סביר נגדם, ולכן מעצרו הוארך.

איסוף כסף למען הנערה: "אחת מול 30"

עם פרסום הפרשה והזעזוע הרב בציבור, החלה יוזמה ברשת לאסוף 180 אלף שקלים לטובת המאבק המשפטי של הנערה נגד מי שלפי החשד הם תוקפיה. "הנערה שנפלה קורבן לאונס הקבוצתי על-ידי 30 גברים במלון באילת, היא הקורבן. לא רק בחוויה הנוראה שעברה, כי אם גם בשפה המשפטית", אומרת ענת לב אדלר, עיתונאית ידיעות אחרונות ופעילת זכויות נשים, שמובילה את הקמפיין.

"המשמעות היא שתיאלץ להיחקר שוב ושוב על המעשים, ושהיא עתידה לעמוד מול סוללה של 30 עורכי דין שלא יחוסו עליה, ולא יבחלו באמצעים כדי להוכיח שהדברים נעשו בהסכמה ושהיא משקרת, כל זאת על מנת שלקוחותיהם, האנסים, לכאורה, יצאו בזול מההליך המשפטי הניצב בפניהם", נכתב. הקמפיין מובל יחד עם גוף מסייע שנמצא בקשר צמוד למשפחה, על-מנת להבטיח את פרטיותם. 

מכתב פתוח לנער ולנערה. הדור הנוכח של ישראל שלנו. אני כותב לכם גם כשכבר אין בי מילים מול הזוועה המדווחת על האונס...

Posted by ‎Reuven Ruvi Rivlin - ראובן רובי ריבלין‎ on Thursday, August 20, 2020

בעקבות הפרשה, הנחה שר החינוך גלנט לקיים מערכי "חינוך מונע" בשנת הלימודים הקרובה. נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיב לתקרית המזעזעת בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו. "מול ניצול, מול אלימות, מול התעללות, מול אכזריות - תקבעו גבול. גבול עבורכם, גבול עבור הסובבים אתכם. אל תעמדו מנגד. אל תיקחו חלק בשתיקה", כתב תחת הכותרת: "מכתב פתוח לנער ולנערה".

לקמפיין בפלטפורמת ג'אמפסטרטר, לחצו כאן

השתתפו בהכנת הכתבה: יעל אודם, אור רביד, מיכל פעילן.