בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (חמישי) 25 שנות מאסר על אמיר מרמש וטרייסי קדיס, שהודו בהסדר טיעון ברצח פאדיה קדיס, אמה של טרייסי, ביפו ביוני 2018. בנוסף, נגזרו על השניים עונשי מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 258 אלף שקלים למשפחה. לפי הסדר הטיעון, שעליו חתמו הצדדים, מרמש וטרייסי ירצו 25 שנות מאסר כל אחד בגין עבירת רצח, עבירה פחותה מהעבירה שיוחסה להם בתחילה - רצח בנסיבות מחמירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במעמד הקראת גזר הדין אמר הרכב השופטים: "בדם קר כשהוא אוחז סכין מטבח, פנים אל פנים בברכתה, בהסכמתה ובשליחותה של בתה של הקרבן יוצאת חלציה הוא דוקר את המנוחה בגופה שוב ושוב בכוונה להמיתה וממיתה כשהיא מתבוססת בדמה ונופלת, הוא לא חדל וכל זאת כאשר בקרבת מרחק מידית, הבת יודעת, תומכת במעשה ונוטלת בו חלק".

עוד נכתב: "קשה לתאר במילים את התדהמה והזוועה האוחזת בכל מי שמתגלה לחושיו מעשה קשה מעין זה – מעשה המצדיק ענישה מחמירה וקשה. הנאשמים הוסיפו למעשה הרצח עבירות נלוות של שיבוש ההליכים ועשיית שימוש בכרטיסי האשראי של המנוחה לאחר שרצחוה ובכך החמירו מעשיהם".

זירת הרצח בקריית מלאכי, אילוסטרציה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

איחלה לו "בהצלחה" – ושמה אוזניות

לפי כתב האישום, ב-6 ביוני 2018 תכננו קאדיס ומרמש כי רצח של אמה פאדיה יבוצע באותו הלילה בסכין ולצורך כך, המתינה טרייסי עד שאמה תלך לישון ואז פתחה את מנעולי דלת הכניסה האחורית לבית, בו התגוררה יחד עמה והשאירה למרמש בחדרה צעיף לכיסוי פניו בעת ביצוע הרצח. הסיבה לרצח היא התנגדותה של פאדיה לזוגיות בין השניים.

בסמוך לשעה 02:30, הגיע מרמש לבית, עלה לחדרה של טרייסי, העיר אותה והראה לה את הסכין שהביא. הנאשמים שהו יחדיו בחדרה של טרייסי, אז ביקשה ממרמש לצאת ולרצוח את אמה, נתנה לו צעיף לכסות את פניו, איחלה לו "בהצלחה", שמה על אוזניה אוזניות ושמעה מוסיקה בעוצמה חזקה, כדי שלא תשמע את זעקות המנוחה. מרמש אז פתח את דלת חדרה של אמה של טרייסי והיא התעוררה ויצאה למסדרון, כשהיא קוראת בשמה של בתה. כשהבחינה פאדיה במרמש רעול הפנים, החלה לצרוח ואז הנאשם דקר אותה בסכין 7 דקירות בפלג גופה העליון.‎

עורכי הדין משה סרוגוביץ ומיכל רובינשטיין שייצגו מטעם הסניגוריה הציבורית את טרייסי קאדיס מסרו: "מדובר בטרגדיה משפחתית קשה. טרייסי הודתה בחלקה בפרשה והביעה צער עמוק. ניהלנו הליך ממושך, על ההפרות הקשות של זכויותיה של טרייסי בחקירה. לאור הטענות שהעלנו הגענו להסדר עם התביעה במסגרתו טרייסי הודתה במיוחס לה ויגזרו עליה 25 שנות מאסר".

עורכי הדין שרון דניאלי ואיציק פרץ שייצגו את אמיר מרמש מטעם הסניגוריה הציבורית מסרו: "לאחר ניהול משפט במשך כשנתיים, במהלכו הצגנו טענות על התנהלות צוות החקירה, הגענו לאחר הליך גישור, להסדר טיעון שבו תוקנו עובדות כתב האישום וכן סעיף האישום בצורה משמעותית, כך שהושמטה עבירת הרצח בנסיבות מחמירות, והוסכם שאמיר יודה בעברת רצח וישלח ל-25 שנות מאסר".