בבית המשפט העליון מתקיים הבוקר (חמישי) דיון בערעור של ראיד רושרוש, שהורשע בהריגת תהילה נגר ז"ל בשנת 2016. במסגרת הסדר טיעון, נגזרו עליו 19 שנות מאסר – וכעת הוא מערער על חומרת העונש שהוטל עליו. אמה של תהילה, שנמצאת בבית המשפט יחד עם אביה, אמרה: "צריך להחמיר עם רושרוש, כדי למנוע עוד רצח נשים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הדיון בבית המשפט העליון בערעורו של בן זוגה של תהילה נגר ז
הדיון בערעורו של רושרוש בבית המשפט העליון

בשלב מוקדם יותר של הפרשה הכאובה, ערערה משפחתה של הקורבן נגד הסדר הטיעון שהושג – במסגרתו הופחת סעיף האישום בו הורשע מרצח להריגה. כעת, רושרוש עצמו הוא זה שמערער, על מספר שנות המאסר שעליו לרצות בכלא. סנגורו הצהיר שהם מבקשים להפחית מהעונש הקיים 7 שנים. "אנו סבורים שנסיבות המקרה מורכבות, היסוד הנפשי לא התברר במלואו", אמרו עורכי הדין שמואל ברזני ותמי אולמן בפתח הדיון.

יגאל נגר אביה של תהילה נגר ז
"הייתה איילה בשדה - שנטרפה". יגאל נגר, אביה של תהילה ז"ל | צילום: החדשות 12

עוד הוסיפו סנגוריו של רושרוש, באשר למידת העונש: "אין ספק שמדובר בעבירה חמורה, אבל אנחנו סבורים שהחמירו יתר על המידה. הרקע למעשה הוא היחסים בינו לבינה שהיו עכורים". בתגובה לדברים אלה, שבהם התייחסה עו"ד אולמן לכך שלתהילה ז"ל היו לכאורה קשרים זוגיים אחרים במקביל – ראש הרכב השופטים נזף בה, ואמר: "במאה ה-21 אין מקום לטיעונים האלה. היא הקורבן, זה לא מקרה של הגנה עצמית".

עורכת דין תמי אולמן
עו"ד תמי אולמן, שמייצגת את רושרוש

בהמשך, יגאל נגר, אביה של תהילה תקף את החלטת בית המשפט שהפחיתה מחומרת פסק הדין, ואמר: "זה תיק רצח. הוא הרג אותנו, אני ואשתי חלינו וזמני בעולם קצוב". עוד הוא הוסיף בקשר להפחתת סעיף ההרשעה: "תראו לי פעם אחת שמאה שופטים יצאו להפגין על הרציחות ועל קלות העונש, לתובעים ולעורכי דין לא איכפת. במקום אחר הוא היה מקבל 100 שנים בכלא". הוא סיכם את דבריו בכאב: "תהילה הייתה איילה בשדה, שנטרפה על ידי הטורף הזה".