הצעיר שנרצח בקטטה שפרצה אמש סמוך לחוף הים בראשון לציון הוא יאשיהו בלום, צעיר בן 22 תושב היישוב עלי שבשומרון - כך הותר הערב (שבת) לפרסום. אחת החשודות שנעצרה בחשד למעורבות באירוע שיתפה פעולה עם צוות החקירה, שיחזרה את האירוע ושוחררה למעצר בית. שאר החשודים נחקרים וצפויים להגיע מחר לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם. "אין לי מושג על מה אתם מדברים, אני לא קשור לאירוע", אמר אחד החשודים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני בכלל לא הייתי אתמול בטיילת, לא יודע למה עצרתם אותי", הכחיש חשוד אחר בתוקף בחקירתו. יש לציין שאותו חשוד ישן היום ב-11:00 בבוקר, אז דפקו בלשי ימ"ר מרכז על דלת ביתו ושלפו אותו ממיטתו.

בלום ז"ל הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים. הוא נולד וגדל בעלי, סיים שירות צבאי בהנדסה קרבית בתפקיד מ"כ והשתחרר לפני שנה. מאז עבד תקופה בחו"ל ולאחרונה חזר לארץ. משפחתו ספדה לו ואמרה: "בימים אלה עמד יאשיהו להירשם ללימודי הנדסת בנייה באוניברסיטת אריאל ואף עמד לפתוח עסק של שיפוצים עם חברו. היה בחור בעל לב טוב, אהוב מאוד על כולם, חבר נאמן ומסור, אהב לעזור לכולם. היו לו כל כך הרבה תכניות וחלומות שרצה להגשים".

ארכיון
זירת הרצח בראשון הבוקר

האירוע האלים החל ב-3 לפנות בוקר בלילה שבין שישי לשבת: שתי חבורות של צעירים, אחת מהשומרון והשנייה מהשפלה, בילו במועדון בטיילת ראשון לציון. בשלב כלשהו התפתח ויכוח בין שתי החבורות שעברה במהרה לקטטה אלימה. יאשיהו נדקר בכל חלקי גופו, החל לצעוד והתמוטט לאחר זמן קצר.

כוחות מד"א ומשטרה הוזעקו במהרה לזירה. פרמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים איכילוב כשהוא במצב אנוש, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

בלשי ימ"ר מרכז שהוזעקו לזירה אספו את מצלמות האבטחה שרישתו את כל האזור, והבחינו ברכב חשוד שנמלט מהמקום ופורץ מחסום. התיעוד הזה הביא למעצרם של 8 חשודים - בהם 3 צעירות וקטינה אחת. אחת מהעצורות כן שיתפה פעולה עם צוות החקירה ונתנה את גרסתה, היא שוחררה למעצר בית. 

הסרטון ממצלמות האבטחה הביא למעצרם של 8 חשודים בסך הכול - בהם 2 צעירות וקטינה אחת. החשודים - תושבי נס ציונה, רמלה ולוד - נעצרו ונלקחו לחקירה. במשטרה הדגישו כי חקירת האירוע נמשכת.