רמי, תושב רמלה, בתו ונכדו הפעוט, הלכו לבלות בתל אביב בחופשת פורים לפני כשנתיים ונכנסו לאחת המסעדות ברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב. בזמן שאכלו, רמי לקח מפס המזון של המסעדה קציצה מבלי לשלם ושב לכיסאו. בעקבות המעשה בעל המקום התעמת איתו, ואחרי שרמי שילם הוא ביקש ממנו לעזוב את המקום. השיח התלהט ובשלב מסוים בעל המקום אחז אותו בצווארו וניסה לגרש אותו מהמקום, בזמן הזה עובד נוסף הצטרף לעימות והכה את רמי בראשו. הוא יצא מהמסעדה והתקשר למשטרה להגיש תלונה אך בעקבות עדות בעל המסעדה שטען כי התכוון לבצע פיגוע - הוא הואשם באיומים על בעל המסעדה ואחיו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

האירוע התרחש במסעדה בה עומדים בתור לוקחים אוכל ומשלמים לפני שיושבים לאכול. סמוך לשעה 12:15, בזמן שרמי ובני משפחתו כבר היו במהלך הארוחה, הוא נעמד ליד פס המזון כדי לקחת קציצה נוספת. הוא ראה שעומדים לפניו בתור לפחות חמישה אנשים אז הוא החליט לקחת קציצה והלך חזרה למקומו. לא עבר הרבה זמן, ובעלי המסעדה (הבחור בחולצה השחורה) הגיע לשולחנו של רמי ובני משפחתו והעיר לו על המעשה, רמי מצדו מיד הראה לו את השטר ואמר לו "התכוונתי לשלם פשוט היה תור ארוך והיינו באמצע הארוחה". בשלב זה הרוחות החלו להתלהט, המנהל לקח מרמי את השטר, ולאחר מכן ביקש ממנו לעזוב את המקום.

רמי מצדו דרש שהוא ובני משפחתו יעזבו את המקום רק לאחר שתסתיים הארוחה, בעל המסעדה, המשיך לגעור ברמי לעיני משפחתו ושאר הלקוחות בדרישה שיעזוב את החנות. בעל המקום המשיך להתעקש שיעזוב, ובשלב מסוים לפת את רמי בצווארו וניסה לסלקו באופן פיזי. במקביל, עובד נוסף במקום עזב את הדלפק והכה את רמי בראשו בעזרת חפץ דמוי מערוך. כתוצאה מהמכה רמי נפגע ודימם מראשו. לקוחות שהיו במקום וביתו של רמי הפרידו בין השניים, והוא עזב את המקום והתקשר למשטרה להתלונן על התקיפה שעבר.

השוטרים הגיעו למסעדה וגבו את עדותם של הנוכחים באירוע החריג. במהלך חקירתו של בעל המסעדה הוא טען כי טרם המקרה רמי התפרץ עליו ואמר לו: "אני לא משלם לכם על האוכל, אני שם עליכם זין, אני אזיין אתכם, אביא לכם אנשים מרמלה, אעשה לכם פה טרור ופיגוע. אתם לא מכירים אותי, לא מתעסקים עם ערבים". בעל המקום סיפר גם כי מספר ימים אחרי המקרה, רעייתו שעובדת גם היא במקום חששה לצאת מהמסעדה כיוון שרמי המתין מחוץ למסעדה עם מספר גברים נוספים.

העדות הקשה גרמה לכך שגם נגד רמי יוגש כתב אישום בגין איומים כנגד בעל המסעדה והעובד הנוסף. רמי לא הבין איך ברגע אחד הוא הפך מקורבן באירוע מכוער – לנאשם. הוא לא הבין כיצד אותם עובדים הצמידו לו עבירת איומים קשה, שבפועל לדבריו של רמי כלל לא התרחשה. אחרי שרמי כפר באישום החמור, הדיון המשפטי הגיע לשלב ההוכחות. עו"ד משה סרוגוביץ, מטעם הסנגוריה הציבורית, שייצג את רמי הציג בבית המשפט ראיית זהב שזיכתה אותו. במהלך הדיון שעסק בכתב האישום שהוגש הציג עו"ד סרוגוביץ, בבית משפט השלום בתל-אביב, את האירוע הקשה שתועד במצלמות האבטחה דקה אחר דקה, אך הצילום הוקלט ללא סאונד. לא הייתה אפשרות לשמוע את הלך הרוח ולא את הדברים שנאמרו על ידי הלקוחות. בסיומה של חקירת הנאשם והעדים, על ידי סנוגורו של רמי, עו"ד סרוגוביץ, ולאחר שלא השתכנע החליט השופט קורנהאוזר לבטל את כתב האישום נגד רמי.

עו"ד משה סרוגוביץ
עו"ד משה סרוגוביץ

עו"ד משה סרוגוביץ מהסנגוריה הציבורית שייצג את רמי מסר בתגובה: "מתחילת ההליך סברנו כי לא היה מקום להגיש כתב אישום כנגד הנאשם. במיוחד לאור סרטון מצלמת האבטחה המאמת את גרסתו, ומחדלי החקירה הקשים בתיק. היה ברור לנו מלכתחילה כי הנאשם הוא הקורבן שספג מכות באירוע. לכן כפרנו בכתב האישום והתיק נקבע להוכחות. אנו שמחים ומברכים על כך שהמלצת בית המשפט הנכבד, לאחר ששמע עדים וראה את הסרטון, התקבלה והמאשימה הסכימה לחזור בה ולבטל את כתב האישום כנגד הנאשם".

ממשטת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר באירוע בו הוגשו כתבי אישום נגד המעורבים. בעל המסעדה הורשע ובית המשפט פסק לו פיצויים לאחר מכן. במהלך שמיעת הראיות נתגלו עובדות שהצדיקו חזרה מכתב האישום. משטרת ישראל רואה בחומרה מעשי אלימות ובריונות מכל סוג שהוא ופועלת בכל העת למניעתם".