פרסום ראשון: גורמים המעורים בחקירת הרצח של יאשיהו בלום ז"ל שדקר למוות ביום שבת האחרון, אמרו ל-N12 כי בידי חוקרי ימ"ר מרכז ישנו תיעוד מלא של הקטטה והדקירה ממצלמות האבטחה של עיריית ראשון לציון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גורם אחר אמר ל-N12 כי בשלב זה ועל סמך התיעוד החוקרים לא יודעים להצביע בוודאות מי מהחשודים הוא הדוקר בפועל. כעת החוקרים מפעילים לחץ על הצעירות, שלדעתם לפחות אחת מהן בוודאות יודעת מי הדוקר, אולם שלושתן עדיין מתבצרות בגרסתן ואומרות שלא ראו "מי דקר את הבחור".

יחד עם זאת, חוקרי ימ"ר מרכז חושדים שהצעיר אסף ברגיג בן 18 מלוד הוא זה שדקר את בלום. הוא מצידו, דבק בגרסתו כי לא הוא הדוקר – אך מסרב להגיד מי כן עשה זאת. היום הותר שמו לפרסום, ומעצרו הוארך בשבעה ימים. מעצר הבית של שלושת הבנות הוארך עד יום שישי הבא.

יאשיהו בלום
יאשיהו בלום (משמאל) והחשוד ברצח אסף ברגיג (מימין)

על פי עדות שהגיעה לידי N12 קבוצת צעירים מאזור השפלה הגיעה למועדון בראשון לציון אחרי בילוי בתל אביב. ביציאה מהבילוי הם פגשו קבוצה נוספת, שהגיעה מאזור השומרון וביניהם המנוח. במשטרה חושדים שבשלב מסויים בלום או אחד מחבריו, אמרו לצעירים מהשפלה "אם שותים לא נוהגים". הצעירים, שהיו שתויים, ראו בכך אמירה פוגענית והשיחה ביניהם הידרדרה במהירות לקטטה.

במהלך הקטטה נדקר בלום בכל חלקי גופו והתמוטט בכניסה לחניון. אז על פי החשד, נמלטו הדוקר וחבריו, תוך כדי שהם פורצים את המחסום המשטרתי ונסעו לכיוון ביתם. בעדותה של אחת הצעירות שהיו ברכב היא טוענת כי אחד הנוכחים צעק "זרוק את הסכין". במשטרה רואים באסף ברגיג כחשוד העיקרי והוא בודד מיתר החשודים האחרים.

שיחת החירום למד"א - רגעים לפני מותו של יאשיהו בלום

דקות ספורות אחרי שיאשיהו בלום בן ה-22 נדקר בטיילת בראשון לציון, התקשר אחד מחבריו למוקד מד"א כדי להזעיק סיוע רפואי. הקלטת השיחה הדרמטית, שהתקיימה זמן קצר לפני שמת הצעיר מפצעיו, הגיעה לידי N12. 

ג': "שלום אני רוצה לדווח על מישהו שדקרו אותו פה בראשון, דקרו אותו כמה פעמים. אנחנו בתוך החניון"
מד"א: "הוא בהכרה מלאה?"
ג': "כן, הוא מדבר"
מד"א: "אתה לבד?"
ג': "לא, אני פה עם כמה אנשים"
מד"א: "יופי, אני רוצה שתנסו לקחת חתיכות בגדים, אם זה גברים אז תורידו חולצות, וליצור כמה שיותר לחץ על פצעי הדקירה - לעצור את הדימום. אני רוצה שהוא ישכב. האמבולנס בדרך אליכם הוצאתי ניידת טיפול נמרץ ויש גם כוננים בדרך אליכם. הכי חשוב להתחיל ליצור שם לחץ"
ג': "הם הגיעו, הבחורים של מד"א כאן הם מטפלים בזה"