אכיפת ההגבלות: עם צאת הצום אמש (שני) חולקו קנסות לעשרות צעירים בבני ברק שנצפו במרחב הציבורי מבלי שהם מקיימים את הנחיות משרד הבריאות ומפירים את הסגר הכללי. נוסף על כך, המשטרה פשטה על בית מדרש ויז'ניץ שבעיר לאחר שנצפו בו מאות חסידים מתפללים בצפיפות רבה. במקביל, הממונה על הטיפול בקורונה במגזר החרדי האלוף במיל' רוני נומה, הביע דאגה רבה מכך שרבים מתלמידי הישיבות ששבים היום לבתיהם לא מוכנים להיבדק: "אין לנו שום שליטה עליהם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול השוטרים הגיעו ל"טיש" מוצאי יום כיפור בחסידות ויז׳ניץ בבני ברק, שבמהלכו מאות חסידים הצטופפו ורקדו, והפרו בצורה בוטה את הנחיות הקורונה. החסידים אינם עטו מסכות, ואינם שמרו על מרחק של שני מטרים ביניהם. על פי דיווחים מהמקום כוחות המשטרה שהובאו למקום, נאלצו לעזוב אחרי זמן קצר.

כמה שעות לאחר מכן, במהלך הלילה, הגיעו השוטרים לבית המדרש של אותה החסידות לאחר שנצפו שם כ-300 בני אדם מתפללים בדוחק וללא שמירה על ההנחיות. המשטרה פשטה על המקום ופינתה את המפגינים. הפינוי נעשה בעזרת כוחות גדולים וללא התנגדות מצד המתפללים. 

תחנת בדיקת קורונה בבני ברק (צילום: גילי יערי, פלאש 90)
תחנת בדיקת קורונה בבני ברק | צילום: גילי יערי, פלאש 90

בירושלים תועדו אתמול מספר רב של חסידי תולדות אהרון ממתינים לאוטובוסים שיחזירו אותם לבתיהם אחרי צאת יום הכיפורים. בתיעוד ניתן לראות שאינם עוטים מסכות ולא מקפידים על שמירת מרחק זה מזה - וכל זאת למרות ההגבלות האוסרות על התרחקות מהבית ליותר מקילומטר אחד.

"10,000 תלמידי ישיבות אינם מוכנים להיבדק"

הממונה על הטיפול בקורונה במגזר החרדי האלוף במילואים רוני נומה, הביע דאגה בראיון לקול ישראל, וטען שמתוך 40 אלף תלמידי הישיבות הגבוהות שיוצאים היום לחופשה מהישיבות לבתיהם, 10,000 תלמידים אינם משתפים פעולה ואינם מוכנים להיבדק. "לא ברור כמה מהם חולים, זה מאוד מאוד מטריד אותי", אמר. "אין לנו שום שליטה עליהם".

המשטרה פרסמה הבוקר הודעה שקוראת לציבור להישמע להנחיות. "אנו שבים ומדגישים כי שוטרי משטרת ישראל ימשיכו לאכוף את ההנחיות ובדגש על ביצוע בדיקות משטרתיות קפדניות", נמסר מהמשטרה.