שושנה, קשישה סיעודית בת 90, פונתה לפני יומיים לבית חולים לאחר שהוכתה בבית אבות בירושלים שבו היא מתגוררת. מטפל בן 29 הכה אותה על פי החשד וגרם לה לחבלות קשות - ונעצר אתמול לאחר שתלונה הוגשה למשטרה. בשיחה עם N12 משחזר היום (חמישי) יעקב, בנה של שושנה, כיצד נודע לו על האירוע - ומתריע: "זה המחיר של תקופת הקורונה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני רוצה שאנשים ידעו מה המחיר בתקופת קורונה", אמר. "שלא רואים את ההורים. שכולם יהיו במעקב מה קורה בבתי האבות. זה לזעוק עד השמיים", הוסיף יעקב. הוא ציין: "ממארס לא ראינו אותה. בהתחלה היו נדבקים שם במחלקה, אחר כך פתחו לתקופה קצרה. אבל רק ממרחק וללא ממגע. ואמא חולת אלצהיימר ולא רואה, אין לזה משמעות מבחינתה". 

הוא אמר כי גם לפני האירוע החמור השבוע, כבר נדלקו אצלם נורות אדומות: "לפני שבועיים היא הגיעה לבית חולים במצב קשה של התייבשות. אנחנו לפני הקורונה היינו מגיעים לפגוש אותה כל יום, כל יום. כשראיתי את המצלמות אתמול בבוקר ניסו לומר לי שהייתה לה בעבר כבר פגיעה בעין. אני התעצבנתי ממש, אנחנו ראינו אותה כל יום, אנחנו ידענו בדיוק את מצבה, בגלל זה אוכל לנו את הלב שלא יכולנו לראות אותה", התייסר יעקב. 

 "אין מצלמות אבטחה בחדרים, רק במסדרון", הוא הוסיף. "ראיתי רק את העובד יוצא משם וקורא לאח שהתקשר אליי בלילה. האח אמר לי: 'אני האח האחראי, נכנסתי לחדר של אמא וראיתי את הפנים שלה נפוחות, יוצא לה דם מהפה והיא לא נפלה. אני רוצה לפנות אותה לבית חולים'. ישר הבנתי שמשהו לא בסדר. מה זה לא נפלה?". 

בהמשך הוגשה תלונה במשטרה נגד המטפל ואתמול הוא נעצר. המשטרה צפויה להביא אותו היום בפני בית המשפט בירושלים ולבקש את הארכת מעצרו.