המשטרה העבירה הבוקר (שני) לפרקליטות את כלל החומרים מחקירתם של שחקני הכדורגל דור מיכה ועומר אצילי. אם הפרקליטות תקבל את עמדת המשטרה, התיק צפוי להיסגר מבלי שיוגש כתב אישום לבית המשפט. "בתיק הזה יש סוגיות מוסריות וערכיות בעלות משקל, אך אין בו מוטיבים פליליים", אמר גורם המקורב לחקירה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נזכיר כי כבר לפני מספר שבועות פרסמנו שחומרי החקירה שבידי המשטרה לא מבססים את עבירות המין שייוחסו לשחקנים וגם לא את עבירות האלכוהול שנחקרו.

תגובת פרקליטיהם של אצילי ומיכה, עוה"ד עדי כרמלי וינון היימן: "ממצאי החקירה הם חד משמעיים ובדיוק כפי שטענו מתחילתה - בהתנהלות לקוחותינו אין חשד לפלילים, התרת הפרסום נעשתה לבקשתם ובניגוד להערכתנו המשפטית כי בית המשפט העליון היה מונע אותו".

מוקדם יותר התיר לפרסום בית המשפט המחוזי בלוד את שמותיהם של מיכה ואצילי, בעקבות עתירה שהוגשה ע"י עיתונאי "הארץ" ותאגיד השידור הציבורי. השחקנים מסרו עם פרסום שמם: "שופט ושופטת ראו את הראיות ואמרו את דברם. לא בוצעו עבירות מין. צו איסור הפרסום היה הכרחי לתקופת החקירות כדי שהן יתנהלו בצורה היעילה ביותר ללא חשיפת כל הצדדים המעורבים".

עוד נמסר: "הנזק הכולל שנוצר לשחקנים הוא עצום אבל דור ועומר בוחרים לא להסתתר מאחורי צווי איסור פרסום ולהביט לאמת בלבן של העיניים ולהתמודד עם ההשלכות של הפרסום. דור ועומר שמחים באליפות שבה היה להם חלק נכבד ומחכים לחזור לשגרה עם חבריהם לקראת פתיחת העונה הבאה. אנו מאחלים לכולם בריאות טובה וחוסן נפשי וכלכלי בתקופה לא פשוטה שאנו עוברים בתקווה לעתיד טוב יותר במהרה".

מכבי תל אביב חוגגת (צילום: באדיבות אתר ONE)
חגיגות האליפות של מכבי תל אביב | צילום: באדיבות אתר ONE

מיכה ואצילי הם שניים מהשחקנים הבכירים ביותר והמשתכרים הגבוהים ביותר במכבי תל אביב, שנמנים על הסגל הרחב של נבחרת ישראל. מיכה בן ה-28 גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב, זכה איתה בחמש אליפויות (כולל הנוכחית) ונחשב לאחד השחקנים האהובים על האוהדים. הוא אף נבחר בשנה שעברה לשחקן המצטיין בליגת העל.
אצילי בן ה-26 עבר בכמה קבוצות, כשעונת הפריצה בקריירה הייתה בבית"ר ירושלים. לאחר שניסה להזניק את הקריירה בחו"ל ללא הצלחה, חזר לארץ למכבי תל אביב וזכה עימה בשתי אליפויות (כולל זו הנוכחית).