ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, הגיש הבוקר (שני) תלונה נגד הפרקליטות ומי שעמד בראשה שי ניצן. את התלונה הגיש נוה לנציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, באמצעות פרקליטו, עו"ד בעז בן צור. "לא עדכנו את בית המשפט שהראיות שנמצאו בטלפון הושגו באופן לא חוקי", נטען.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החקירה בנושא החלה בעקבות שידול לגניבה ופריצה לטלפונים ניידים פרטיים ומוגנים בסיסמה של אפי נוה, בהובלתה וניצוחה של עיתונאית גלי צה"ל הדס שטייף. זאת לאחר ששטייף העבירה את תוצרי הפריצה למשטרה, רשויות האכיפה פנו לבית המשפט וביקשו צווי עיון וחיפוש בתוצרי הפריצה.

שי ניצן בוועידת מקור ראשון (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
שי ניצן בוועידת מקור ראשון | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לדברי פרקליטו של נוה, בשלב שבו התבקשו הצווים ידעו בכירי רשויות האכיפה, ראש להב 433, סגנו ופרקליט המדינה שי ניצן - כי מקור המידע הושג בעבירות קשות וחמורות שביצעו שטייף ושותפיה. מחומרי החקירה, עולה כי בבקשה למתן הצווים שהוגשה לבית המשפט, לא עדכנו רשויות האכיפה את בית המשפט כי מדובר בראיות לא חוקיות שהושגו תוך ביצוע עבירות.

סיפור העוקץ שיהפוך לסרט הוליוודי (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, שידורי קשת)
הסיפור של הדס שטייף והאישה המתחזה יהפוך בקרוב לסרט | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, שידורי קשת

עוד הם טוענים כי בבית המשפט, הסתפקו בתיאורים סטריליים על פיהם המידע מהטלפונים של פלוני (נוה) הגיעו לידי רשויות האכיפה מאת אלמונית (שטייף). בתלונה שהוגשה הובהר כי מדובר בפעולות העולות לכאורה כדי הטעיית בית המשפט.