חוקרי משטרת מרחב אילת עצרו שני אחים בשנות העשרים לחייהם, המתגוררים במושב בדרום הארץ, בחשד שתקפו באכזריות מצילים במלון "מג'יק פאלאס" בעיר לאחר שאלה ביקשו מאחד מהם שלא להשתולל בתוך  הבריכה.

המקרה התרחש בשבת בצהרים. אחד המצילים בבריכת המלון ביקש מאחד האחים שהיו בבריכה לא להשתולל יותר מדי. על פי החשד האח לא אהב את ההערה' רץ לכיוון סוכת המציל והסתער לעברו תוך שהוא מכה אותו באגרופים. "אחד האחים היה עצבני מאוד, תפס את המציל זרק אותו לתוך המים והיכה אותו בתוך הבריכה. היינו בהלם", סיפר אורח במלון.

המציל השני שהיה במקום ניסה לסייע לחברו, אבל האח השני הגיע למקום ועל פי החשד תקף אותו."היו לא מעט אנשים בבריכה שהיו בהלם ממה שקרה ובהם גם ילדים קטנים. במשך כמה דקות המצילים היו עסוקים בלהגן על עצמם מהמכות ולא היה מי שישגיח על מה שקורה בבריכה", ציין אורח אחר. "מה היה קורה אם ילד או אורח היה טובע? מי היה מטפל בו באותן דקות שהמצילים קיבלו מכות? חבל שפתחו את הסגר. עדיף שנשאר בבית אם ככה אנשים מתנהגים בושה וחרפה".

>> למה כל הזמן יש אלימות דווקא בבריכה במלון?

קציני הביטחון של המלון הזעיקו למקום את השוטרים. השוטרים עצרו בתחילה ארבעה חשודים בתקיפת המצילים. שני האחים ועוד שניים אחרים ששוחררו מאוחר יותר בתנאים מגבילים  וסולקו מהעיר לאחר שהתברר שאינם קשורים למקרה האלימות אלא רק היו במקום.

מלונות על קו החוף באילת (צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות)
"אם ככה מתנהגים, חבל שפתחו את הסגר". קו החוף באילת | צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות

המצילים קיבלו טיפול ראשוני קל ביותר לאחר שסבלו מחבלות בגופם. "ביקשתי מאחד האחים לא להשתולל בבריכה כי זה מסוכן והוא התנפל ותקף אותי. אחר כך הצטרף גם האח השני שתקף את המציל הנוסף", העיד אחד המצילים במשטרה.

שני האחים נלקחו למעצר. והיום בבוקר הם יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר.

"זה מקרה חמור מאוד של תקיפת מצילים שביקשו מהאחים לא להשתולל בבריכה. זה היה יכול להסתיים באסון כבד אם מישהו היה טובע בבריכה באותן דקות שהמצילים ספגו מכות. אנחנו נמצה את הדין עם החשודים", ציין קצין במשטרה.

לפני כשנה אירע אירוע דומה, בו משפחה שהתארחה באחד המלונות באילת לא אהבה את ההערה של המציל לאחת מהילדות והחל להכות אותו. "לאחר שחטפתי בעיטה בצלעות האימא עוד המשיכה לצעוק שאם בעלה היה נמצא במקום הייתי נרצח", תיאר המציל בזמנו.