המשטרה הודיעה הערב (שלישי) כי מאחורי פרופיל הפייסבוק המזויף "Dana Ron" שקרא לפגוע בראש הממשלה עומדת תושבת חוץ שאינה גרה בישראל זמן רב. ל-N12 נודע כי מדובר בתושבת אוסטרליה שעזבה את ישראל בשנות ה-80. נתניהו הודה למשטרה על איתור המשתמשת שהסיתה נגדו, וקרא למצות איתה את הדין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הסתה לרצח - מחוץ לתחום", כתב נתניהו בטוויטר. ראש הממשלה התייחס גם לטענות כי גורמים מטעמו הם שפרסמו את הפוסט: "אני אפילו לא מצפה להתנצלות מהתקשורת שטענה שמדובר ב'בוט' שאני הפעלתי, אבל אני כן מצפה ממנהיגי השמאל לפיד ועודה שיגנו את ההסתה הנוראית הזאת".

מהמשטרה נמסר: "עם היוודע דבר קיומו של פרסום בפייסבוק הקורא לפגיעה בראש הממשלה, תחת שם המשתמש dana ron, נפתחה ביחידת הסייבר בלהב 433 בדיקה לאיתור החשודים, באישור המשנה לפרקליט המדינה, נוכח העובדה שמדובר בביטוי המעלה חשד לעבירה של הסתה לאלימות".

"לאחר ביצוע מספר פעולות חקירה, עלה כי מי שעומדת מאחורי הפרסום היא תושבת חוץ שאינה מתגוררת בישראל זמן רב", הוסיפו. "משטרת ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, ממשיכה בהליך הבדיקה". כעת, לאחר שאותרה מפרסמת הפוסט, ישקלו בפרקליטות אם לפנות לרשויות באוסטרליה בבקשה שימשיכו את הטיפול בנושא.