מעצרם של חשודים בפרשת "גן הזוועות" ברמלה הוארך: בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (רביעי) את מעצר בן זוגה של בעלת הגן וחמש מהסייעות הוארך בחמישה ימים נוספים. בעלת הגן החשודה שוחררה למעצר בית בן שבעה ימים ושתי סייעות נוספות שוחררו למעצר בית בן שבעה ימים בתנאים מגבילים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבי אישום צפויים להיות מוגשים נגד שבעה מהחשודים בפרשה הקשה, זאת לאחר שהתפרסמו התיעודים הקשים מהגן ולאחר שהמשטרה סיימה את חקירת החשדות להתעללות בפעוטות, במסגרתה נעצרו בעלת הגן, בן זוגה ושבע סייעות נוספות. חלקם נעצרו בחשד להתעללות ואלימות כלפי ילדים ופעוטות בגן וחלקם בנוסף בחשד לאי דיווח על העבירות שהתבצעו במקום. 

צוות החקירה, שמנה כ-20 חוקרים, שקד על מלאכת הצפייה בסרטוני האבטחה שתיעדו שמונת המצלמות הפזורות ברחבי הגן, מהם עלה כי החשודים נהגו באלימות כלפי הפעוטות, כל אחד על פי חלקו. הסרטונים הוטחו בחשודים במהלך החקירה ואף נערכו עימותים בין חלק מהמעורבים.

האלימות והאירועים שתועדו כללו בין היתר סטירות, דחיפות, זריקת חפצים לעבר הפעוטות כמו מגבונים וצעצועים, בעיטות, כיסוי פניהם של הפעוטות בבדים וחיתולים, משיכת הפעוטות, הטחות למזרן, האכלת הפעוטות בחטיפים שפוזרו על הרצפה, טלטול תינוקות בזמן האכלתם, הושבה בכוח, קשירתם בבד לכיסא וניעור הפעוטות.

פרקליטתה של הגננת ובן זוגה: "נם מעולם לא הרימו יד על הפעוטות"

במהלך החקירה זומנו לחקירה בתחנת המשטרה גננת וסייעת נוספות שעבדו בגן, ומחקירתן עלה חשד כי היו עדות למקרי האלימות בגן אך לא דיווחו על כך והן שוחררו בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית. המשטרה הודיעה כי בכוונתה להגיש ערר לבית המשפט המחוזי על ההחלטה לשחרר את בעלת הגן למעצר בית.

"אני ערה לסרטונים שפורסמו במהלך היום והם בהחלט קשים לצפייה", מסרה פרקליטתה של בעלת הגן ובן זוגה, עו"ד סוזי עוזסיני-ארניה. "יחד עם זאת, העובדות, אשר ידועות היטב גם ליחידה החוקרת הן כי מרשיי, להבדיל מהסייעות, מעולם לא נהגו בכל צורה של אלימות כלפי הפעוטות ששהו בגן, וחלילה מעולם, אבל מעולם, לא הרימו יד". 

"צר לי על כוונתה של המשטרה לערער על החלטת בית משפט השלום הנכבד שלא להאריך את המעצר. אני שמחה שבית המשפט קיבל את עמדתנו לפיה יש לעשות הבחנה ברורה בין הגננת לבין הסייעות. עלינו להיזהר ממצב שבו הזעזוע הציבורי מהמעשים גובה מחיר ממי שלא ביצע אותם".