ציפי רפאלי תיכנס לכלא אחרי החג: בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ראשון) את דינן של בר וציפי רפאלי, שהורשעו בעבירות מס במסגרת הסדר טיעון. בהתאם להסכם שנחתם בין השתיים לבין הפרקליטות, ציפי רפאלי תישלח ל-16 חודשי מאסר בפועל, ובתה בר תבצע תשעה חודשי עבודות שירות. נוסף על כך, כל אחת מהן תשלם קנס של 2 וחצי מיליון שקלים. האם ציפי תחל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליה ביום שני, 21.9, אחרי ראש השנה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני כחודשיים הודו ציפי ובר רפאלי בעבירות המיוחסות להן בפני בית המשפט והורשעו. במהלך הדיון פנתה בר לשופטים והביעה חרטה: "מאוד לא מתאים לי להיות פה. אני מתחרטת על מעשיי ויכולה להגיד שהייתי בת 20 וקצת, היום אני במקום אחר, אני מתנהלת אחרת עם העסקים שלי ואני מבקשת לשקול זאת בהחלטתך".

ציפי רפאלי (צילום: החדשות 12, חוסין אל אוברה)
ציפי רפאלי | צילום: החדשות 12, חוסין אל אוברה

ציפי רפאלי פרצה בבכי בדיון לאישור עסקת הטיעון, וכאשר פנתה אל השופטים ביקשה לשים סוף לפרשה: "המעמד קשה לי מאוד, אני לוקחת אחריות על מעשיי ואני מבקשת מבית המשפט לכבד את ההסכם שלנו עם הפרקליטות ביחס אליי ולבתי, ולשים את זה מאחורינו".

עורכי הדין רותי ליטבק ומוטי לזר, שמייצגים את בר רפאלי, מסרו: "בית המשפט קבע כי הסדר הטיעון הוא מאוזן והולם את הנסיבות האישיות והמשפטיות החריגות. בית המשפט הדגיש את כך שבר לא פעלה מתוך כוונה או מטרה להתחמק ממס, את מעורבותה השולית, חלוף הזמן ועינוי הדין שלצידו, והראשוניות של אכיפת עבירות שכונו 'הנחות סלב'".

עוד הוסיפו פרקליטיה של הדוגמנית הבין-לאומית: "לפי קביעת בית המשפט, הנסיבות המיוחדות הללו, הן הסיבה להקלה בקשר לבר. עם סיומו של ההליך המשפטי הגיע הקץ לעינוי הדין שנמשך תקופה ארוכה וגבה מחיר כבד מבר ומשפחתה. בר כואבת מאוד את המחיר האישי שאמה צפויה לשלם, דואגת לשלומה ומייחלת לסיים את הפרשה ולהתמקד בחייה המשפחתיים".

משפחת רפאלי בבית המשפט (צילום: יריב כץ, חוסין אל אוברה)
בר רפאלי בבית המשפט, יולי 2020 | צילום: יריב כץ, חוסין אל אוברה

על פי כתב האישום שהוגש נגד השתיים, בשנים 2012-2009 חילקה בר רפאלי את חייה בין ישראל לארה"ב והפיקה הכנסות משמעותיות מעבודותיה בחו"ל בסך 24,964,862 שקלים. הדוגמנית המצליחה טענה מול רשויות המס בישראל כי היא תושבת חוץ שמתגוררת בארה"ב, ועל כן אינה חייבת בדיווח ובתשלום מס בישראל. אולם בכתב האישום נטען כי אימה ציפי פעלה כדי להסתיר את הקשר שלה לישראל - במטרה לחמוק מתשלום.

משפחת רפאלי בבית המשפט (צילום: יריב כץ, חוסין אל אוברה)
ציפי רפאלי בבית המשפט, יולי 2020 | צילום: יריב כץ, חוסין אל אוברה

כך, בשנת 2009 הביאה ציפי רפאלי לכך שבחוזה השכירות של דירה ב"מגדלי YOO" שנשכרה לצורך מגוריה של בר רפאלי בישראל, צוין כי שוכר הדירה הוא אחיה, דור רפאלי. נוסף על כך, בעת שהותה של בר בישראל בשנת 2010, צוין בחוזה השכירות של הדירה שבה התגוררה ב"מגדלי W" כי השוכרת היא אימה. גם בשנת 2011 חתמה ציפי רפאלי על חוזים לרכישת זכויות במקרקעין בפרויקט "בלו", אשר נועדו למגוריה של בר רפאלי בישראל בעתיד.

עוד מתואר בכתב האישום כי בשנים 2007 עד 2014 קיבלה ציפי רפאלי עמלות בסך יותר מ-2.5 מיליון שקלים שקלים בגין פעילותה בחו"ל כסוכנת של בתה, ישירות מהחברות שהעסיקו את הדוגמנית. לבקשת ציפי רפאלי, במהלך השנים 2012-2007 ו-2014, על מנת להתחמק ממס בגין עמלות אלו, הסוכנויות העבירו את העמלות לחשבונות בנק בחו"ל על שמה של בר רפאלי, לחשבונות של חברות בשליטתה, או לחשבונות זרים אחרים.

פרקליטותיה של ציפי רפאלי, עורכות הדין מיכל רוזן עוזר וענבל דוכובני זאבי מסרו: "כעת משניתן שניתן גזר הדין ואושר הסדר הטיעון אגב קביעה מפורשת שנסיבות המעשים בגינם הורשעה אינם ברף הגבוה, הגיעה העת שציפי רפאלי תוכל לשים פרק זה מאחוריה".