כתב אישום בגין עבירות של תקיפת קטין הוגש היום (חמישי) בבית משפט השלום ברמלה נגד מנהלת גן וסייעת בגן בלוד. כתב האישום מתייחס לאירועים שהתרחשו בשנים 2017-2018 'בגן של מאיה'. המנהלת מאיה דוידוב והסייעת סבטלנה צ'ירשני הואשמו ב-12 מקרים של תקיפת קטין על ידי אחראי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום במהלך התקופה הנאשמות סטרו לילדים בפניהם, משכו את ידיהם בחוזקה ואף דחפו אותם. עוד עולה מכתב האישום כי הגננת והסייעת נהגו בהזדמנויות רבות, להכניס את הקטינים אל כיסאות האוכל ולהושיבם לפרקי זמן ארוכים, ואף ולהוציאם מהם תוך שימוש בכוח למרות התנגדות ובכי מצד הקטינים. כך, למשל, הושיבו הנאשמות את אחד הקטינים בכיסא האוכל למעלה משעתיים, הוציאו אותו ולאחר מספר דקות הושיבו אותו שוב למשך כשעה וחצי. הסיבה לאלימות שהפגינו השתיים נבעה מכך שהילדים לא התנהגו כפי שציפו מהם הגננת והסייעת.

בנובמבר 2019 התקבלה במשטרת לוד תלונה על חשד לאלימות של גננת וסייעת כלפי ילדים בני שנה עד שלוש בגן פרטי בעיר. השתיים נעצרו אז לחקירה. המידע בגין החשד לאלימות הגיע מהורי הילדים הבחינו בהתנהגות חשודה של הסייעת והגננת בבקרים כאשר הגיעו לגן. חוקרי המשטרה אספו את מצלמות האבטחה שהיו במקום ומעצרן הוארך מפעם לפעם.