עוקץ באילת (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך

תושב הנגב בן 44 מצא דרך למנף את הביקוש הגבוה לאילת בתקופה האחרונה. הוא פתח חשבונות פייסבוק פיקטיביים, העתיק תמונות של וילות בעיר מאתרים אחרים שאינם שלו והציע לאנשים לשכור במחירי מבצע מפתים של החל מ-2,000 שקל לסופ"ש.

הטלפון שלו לא הפסיק לצלצל. עשרות אנשים התקשרו אליו וביקשו לשריין לעצמם וילה משפחתית. הנוכל ביקש מהפונים אליו מקדמה של 1,600 שקל בתמורה לכך שהוא ישמור עבורם את הווילה לתאריך שביקשו ואת יתר הכסף יעבירו סמוך למועד בו ייצאו לנופש.

"ראינו תמונות של הווילות המדהימות בפייסבוק שהוא פרסם. הוא הציע לנו 800 שקל ללילה באמצע שבוע בווילה. מחיר מפתה מאוד. התקשרנו אליו והוא ביקש שנעביר לו מקדמה של 1,600 שקל לחשבון הבנק שלו וכך עשינו אני ובעלי", סיפרה יעל, שהזמינה דרכו וילה. "הוא שלח לנו הודעת אישור בוואטסאפ וזה היה נראה בסדר לגמרי. עד שביום בהיר אחד הוא נעלם. ניתק את הטלפון שלו ואי אפשר היה להשיג אותו. אחרי שעשינו בדיקה ראינו שהוא העתיק את תמונות הווילות מאתרי נופש באילת ואז הבנו שהוא עקץ אותנו".

וילה עם בריכה (צילום:  stock_SK, shutterstock)
בתמונות זה היה נראה כמו גן עדן. אילוסטרציה | צילום: stock_SK, shutterstock

מספר אנשים אחרים שגם נעקצו וכן הצליחו להשיג אותו קיבלו ממנו הודעת וואטסאפ המבקשת מהם לשלוח לו את חשבון הבנק שלהם, על מנת שיוכל להחזיר את הכסף. הם כמובן עוד מחכים שהכסף יעבור. 

בני זוג מתל אביב שרצו לחגוג יום נישואין באווירה רומנטית ביקשו ממנו לשלוח להם תמונות של הווילה. "חשדנו בו. לא רצינו סתם להעביר כסף, אז הוא שלח לנו תמונות של הווילה לוואטסאפ. זה היה נראה כמו גן עדן עם ג'קוזי ובריכה. האמנו לו והעברנו מקדמה של 2,500 שקל. הוא נתן לו כתובת של הווילה ואז כשרצינו לבדוק מה קורה הטלפון שלו היה מנותק. התברר לנו שהווילה ש'השכיר' שייכת לחברה המתמחה בנופש באילת ויש לה מאגר ווילות והוא גנב מהן תמונות ושלח לנו מהאתר שלהם", סיפרו בני הזוג.

ליחידת ההונאה במשטרת המחוז הדרומי הוגשו עשרות תלונות נגד האיש בגין מעשי עוקץ ומרמה. הם מסרו עדויות מפורטות עליו. האיש נחקר ובתום חקירתו שוחרר בערבות. לאחרונה תיק החקירה הועבר מהמשטרה לפרקליטות מחוז הדרום. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום חמור לבית המשפט השלום בבאר שבע בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. משפטו ייפתח בקרוב.