טענות נוספות למעורבות לכאורה של רב פקד רוטנברג בחקירות נתניהו פורסמו הערב (שלישי) במהדורה המרכזית. בתגובה לטענות הפרקליטות על פיהן רב פקד רוטנברג לא היה מעורב בחקירת תיק 2000, כתבנו הציג הערב מסמך "סודי ביותר" שמציג פרטים חדשים על תפקידו של רוטנברג בתיקים. בתוך כך נחשף מקרה נוסף שבו נראה כי החוקרים ניסו להימנע מחקירה של מקרים בעיתיים בחקירה. גורם משטרתי פנה לחוקרי מח"ש וסיפר להם על הלחצים הפסולים שהופעלו על ניר חפץ במטרה לגייס אותו כעד מדינה. ראש מח"ש דאז קרן בר מנחם דרשה שיגיש תלונה – אך הוא סירב מחשש למשרתו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הטענות של בכירי מח"ש

הטענות לטיוח בתיקי ראש הממשלה נמשכות: 3 בכירים במח"ש סיפרו כי בתחילת 2018 פנה גורם משטרתי לחוקרים, וסיפר להם על תרגיל החקירה שהופעל על ניר חפץ, אותו ניסיון סחיטה בניסיון לגייסו כעד מדינה. אותו מקור היה מוכן לשתף בפרטים – אך בתמורה ביקש חיסיון על שמו ודרגתו.

ראש מח"ש קרן בר מנחם, בצעד חריג, סירבה לקבל את המידע ללא תלונה רשמית. מאחר והמקור חשש למשרתו, התלונה לא הוגשה. התרגיל הוסתר, עד שהוא נשלח לאחרונה בטעות לפרקליטי ראש הממשלה והזוג אלוביץ'. במח"ש ובפרקליטות טענו כי הטענות שקריות, ובר מנחם מעולם לא סירבה לקבל תלונה בנושא.

המסמך שמעיד: רוטנברג גבה עדות מארי הרו

גם בגזרת רב פקד רוטנברג – פרסום נוסף: אמש פרסם כתבנו עמית סגל כי בזמן שעמד בראש הצוות שחקר את פרשת מעונות ראש הממשלה ב-2015 - רב פקד אבי רוטנברג ניהל קשר זוגי סודי עם ג'ודי ניר מוזס שלום. הימים ימי בחירות, ומוזס היא בעלת מניות ב"ידיעות אחרונות", שמנהל אז מלחמת עולם נגד נתניהו. אבל זו רק ההתחלה: בהמשך נחשף רוטנברג גם לחומרי החקירה בתיק 2000, ולהקלטת השיחות בין ראש הממשלה נתניהו לבין אחיה של מוזס, מו"ל ידיעות אחרונות. בכירי המשטרה הסתירו ממח"ש את הפרטים ובפרקליטות סיכלו את החקירה - בנימוק שהיא תסייע לנתניהו במאבקו הציבורי.

משרדי מח"ש (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
המחלקה לחקירות שוטרים | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בפרקליטות טענו שרב פקד רוטנברג כלל לא היה מעורב בחקירות תיק 2000 בו מואשם נוני מוזס. הפרקליטות הכחישה את הטענות של מח"ש, שאמרו שהחוקר אכן היה שותף בתיקי נתניהו, בהם תיק 2000 . גורם בפרקליטות הגדיל לעשות - ואמר היום לעיתונאים שאחרי לילה שלם של חיפושים "לא נמצאה כל מעורבות, ולו רגעית, בחקירה בתיקי ראש הממשלה".

נוני מוזס (צילום: KokoFlash90)
נוני מוזס | צילום: KokoFlash90

מסמך שהונח לאחרונה במשפט נתניהו ונושא את הכותרת "סודי ביותר" מתאר את כל רשימת החסיונות, מסמכים שאינם נמסרים, אלא רק מספרים על התוכן שלהם מרוב החשאיות. על פי אותו מסמך רוטנברג גבה עדות מארי הרו, שהקליט את ראש הממשלה נתניהו. רוטנברג הוא שכתב את המסמך, ואמר כי ארי הרו "מוכן לדבר מבלי להיות עד מדינה, ככל שיבין שהחבל על צווארו. להרו מידע רב בכל הנושאים הרלוונטיים לביבי ושרה".

הרו (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
ארי הרו, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרו החזיק את חומר הנפץ של הקלטות מוזס-נתניהו בכיסו במשך כמה שנים, והוא אינו עד רגיל. בתגובה אמר רוטנברג: "כשאני נפגשתי איתו (עם הרו) לא ידעתי שיש לו את הדבר הזה, זה התנהל במקום אחר בפרקליטות. אני נפגשתי איתו כשחשבתי שאפשר לחלץ מידע בנושאים אחרים - אבל לא קשור לתיק 2000". עוד אמר רוטנברג, שעל הקשר של נוני לפרשות נתניהו שמע רק כשכתבנו גיא פלג פוצץ את הסיפור - 8 חודשים מאוחר יותר.

תגובת הפרקליטות: "רוטנברג לא היה מעורב, מדובר בפגישה שהתקיימה בחודש מאי 2016 עם מקור מודיעיני בשלב ראשוני של בדיקת מידע".