עורכי דינה של שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה, הודיעו הערב (שלישי) כי בעקבות חשיפת חדשות 12 אמש על הטיוח במשטרה ובפרקליטות, הם יפעלו לבטל את הרשעתה בתיק המעונות. לפי הודעה רשמית שפרסמו, הם יפנו למבקר המדינה כדי לקבל את כלל המסמכים שמעידים על ההתכתבויות שפורסמו. "המידע שנחשף מוכיח שהתיק נגד שרה נתניהו היה תפור, מזוהם ומושחת כבר מתחילתו", נמסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בראש צוות החקירה שניהל את פרשת המעונות, בה נחשדה שרה נתניהו, עמד רב פקד אבי רוטנברג. אמש נחשף כי כמה חודשים לפני כן החל רוטנברג לנהל קשר זוגי עם אחותו של מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, ג'ודי ניר מוזס שלום. רב פקד רוטנברג הוביל את הצוות עד להמלצה הרשמית להגשת כתב אישום נגד שרה נתניהו. "החוקר הבכיר שיקר למח"ש כשנשאל אם יש מניעה מדוע לא יעסקו בחקירת הגב' נתניהו", נמסר. "הוא ענה שאין".

ג'ודי ניר מוזס (צילום: צ'ינו פפראצי)
רב פקד אבי רוטנברג וג'ודי מוזס, ארכיון | צילום: צ'ינו פפראצי

מפרקליטיה של שרה נתניהו נמסר: "בזמן שהוביל את החקירה נגד הגב׳ נתניהו הוא היה במערכת יחסים אינטימית עם ג׳ודי מוזס, אחותו של נוני מוזס ואויבת מושבעת של משפחת נתניהו. גם התברר, שהפרקליטות ידעה שהחוקר נמצא בניגוד עניינים והסתירה זאת".

פרקליטיה המשיכו לתקוף את החוקר, בעקבות הפרסום בחדשות 12: "אותו חוקר אף ניסה להדיח עדה, סבטלנה גורדיצקי, עובדת מעון ראש הממשלה, ואיים עליה שאם לא תיתן עדות שקר  נגד ראש הממשלה - הוא ישלח אותה לכלא".

בהודעה נמסר כי פרקליטיה החליטו לפנות למבקר המדינה, שקיבל את המסמכים שפורסמו, בדרישה לקבל את כל המדיע והמסמכים הרלוונטיים לתחקיר. "זאת לצורך ביטול הרשעתה וחקירת הנסיבות שהביאו להגשת כתב אישום מעוות ושקרי נגדה", נכתב.

הם קראו לבטל את פסק הדין נגד שרה נתניהו בתיק המעונות: "משהתבררו העובדות החד-משמעיות על ניגוד העניינים העמוק בו היה מצוי החוקר הראשי בתיק נגד, יש לזכות אותה לאלתר. התנהלות המשטרה והפרקליטות מעידה על דרך ניהול ההליך הפסול כנגד הגב' נתניהו באופן הגובל בעבירות פליליות.".