הדרישה - לפסול את ראש ההרכב במשפט נתניהו: בליכוד דורשים להחליף את ראש ההרכב במשפטו של ראש הממשלה, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן - ובכך לעכב את פתיחת שלב ההוכחות שצפוי להתחיל בינואר הקרוב - ושבמסגרתו, נתניהו אמור יהיה להתייצב בבית המשפט שלוש פעמים בשבוע - במקביל לניהול ענייני המדינה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

ח"כ שלמה קרעי פנה אתמול (רביעי) במכתב לנשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, ודרש ממנה לפסול את השופטת פלדמן מלדון בתיק - מהלך שהוא ככל הנראה מתואם עם נתניהו. בלב הפנייה - בנה של השופטת פלדמן, שעבד במשרד עורכי הדין שייעץ לאילן ישועה, אחד מעדי המפתח בתיק 4000 וזה שלמעשה חולל את הפרשה. בנה של פלדמן עזב את משרד עורכי הדין המדובר בסוף 2018.

משפט נתניהו (צילום: עמית שאבי, פלאש 90)
הרכב השופטים במשפט נתניהו | צילום: עמית שאבי, פלאש 90

טענה נוספת שמעלה ח"כ קרעי כלפי חיות, שניסחה לאחרונה את כללי ההימנעויות לשופטים היא שניסחה את הכללים כך שלא תצטרך לפסול את פלדמן, ושדווקא ניגודי עניינים מהסוג הזה יפוגו באופן מיידי. לטענתו, מהרגע שבנה של השופטת עזב את משרד עורכי הדין היא יכולה לדון בתיק, בעוד שמקרים אחרים מחייבים צינון של 5 שנים. 

ח
פנה לנשיאת העליון. ח"כ שלמה קרעי | יח''צ: יח"צ

יש להניח שהנשיאה חיות, שניסחה כאמור את הכללים שח"כ קרעי מלין עליהם, תדחה את הבקשה - אך המהלך הזה של ח"כ קרעי והליכוד נועד לשרת מטרה אחרת. אחרי המתקפה על השוטרים, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, נראה שנעשה כאן ניסיון לעשות דה-לגיטימציה לשופטים ולעכב את פתיחת המשפט. החלפה של ראש הרכב זה דבר משמעותי שיכול לקחת שנה לפחות.