ארבע שנים עברו מאז שוחררה מהכלא אתי אלון, מי שהורשעה בגניבה של רבע מיליארד שקלים בפרשת הבנק למסחר. מסמך מודיעיני חדש שנחשף אמש (שלישי) במהדורה המרכזית, מראה כי במשטרה ידעו על מעילת הענק חודשים ארוכים לפני שאלון הסגירה את עצמה, אך בחרו להתעלם ממנו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסדרת הדוקו-דרמה החדשה "אתי אלון - האישה שגנבה 250 מיליון" שעלתה אתמול בקשת, מספרים בכירים במשטרה בהווה וכמה בכירים לשעבר, על הפענוח המוצלח של הפרשה. אלא שזו דווקא נחשבת לכישלון מהדהד של המשטרה, שמתחת לאפה הועברו מאות מיליונים לארגוני פשיעה.

במסמך מודיעיני שנכתב ב-12 ביוני 2001, עשרה חודשים לפני שאתי אלון הסגירה את עצמה, כתב סנ"צ אפרים ארליך ("קרמשניט") מפי מקור מודיעיני: "עופר מקסימוב, בנו של אביגדור מקסימוב, מהמר בסכומי כסף גדולים ביותר בבתי קזינו בארץ ובחו"ל. את הכסף שאותו מפסיד מגייס באמצעות אחותו שעובדת כסגנית מנהל או פקידה בכירה בבנק בחולון ומועלת בכספי לקוחות".

סנ"צ ארליך העביר את המידע לגורמים הרלוונטיים, אך אלה לא עשו דבר. חצי שנה לאחר מכן שיגר ארליך מסמך נוסף מפי אותו מקור מודיעיני שבו נכתב: "עופר מקסימוב גלגל כמויות גדולות של כסף ונקלע למצב שלא עלה בידו להחזיר כספים. מדובר במחזור כולל של כ-25 מיליון שקלים לערך. עופר העביר צ'קים ללווים שונים בשוק האפור והצ'קים נתקעו. על פי שמועה עופר נחטף או נעלם ומכוניתו נלקחה ממנו".

גם המסמך הזה לא גרם למשטרה לפתוח בחקירה, ולעצור את אתי אלון ואת אחיה עופר מקסימוב. רק חודשיים אחר כך הואילה אלון להסגיר עצמה, אך כשהגיעה ביום שישי לתחנת המשטרה בליווי עורך דינה בני נהרי נאמר לה לחזור ביום ראשון.