"יהלום שנלקח ממני": אמו של יאשיהו בלום ז"ל, הצעיר בן ה-22 מעלי שנדקר למוות בין שישי לשבת בטיילת ראשון לציון במהלך קטטה, סיפרה היום (ראשון) ל-N12 על תחושותיה הקשות בעקבות האירוע בו איבדה את אחד מבניה התאומים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"לכל אמא של חייל יש חרדה שאיזה בוקר אחד ב-5 בבוקר ידפוק לה בדלת קצין העיר עם בשורה רעה", אמרה מרים בלום, אמו של יאשיהו ז"ל ל-N12. "ברוך השם, הבן הקטן שלי השתחרר מהצבא לפני שלושה שבועות ורשמתי אנחה. אתמול בבוקר ב-5 הגיעה דפיקה בדלת והמשטרה אמרה לי שהבן שלי נדקר ואני צריכה להגיע לבית חולים".

"זה הגרוע מכל, זה דבר שאף אמא לא רוצה לשמוע", הוסיפה בכאב. "הוא ישב בצד, הוא לא היה מעורב בשום קטטה, הקטטה גלשה אליו. אלו שהתחילו את הקטטה פשוט משכו אותו ודקרו אותו. הוא היה ילד טוב לב, הוא עמד להירשם ללימודים להקים עסק עם חבר שלו. הוא היה ילד מבריק עם כל החיים לפניו, וכל זה נלקח ממנו ברגע, בלי שום סיבה".

האם מריה ואחיו של יאשיהו‎
האם מרים ואחיו התאום של יאשיהו

בלום ז"ל הותיר אחריו אח תאום. "הם גדלו ביחד והם אוהבים אחד את השני. את סעודת ליל שבת אכלנו ביחד. דיברנו על החלומות שלו, הלקוחות החדשים שיש לו. הוא ילד עם ידיים של זהב. הבן שלי היה יהלום והוא נלקח ממני ברגע של שטות, של כעס שלא היה אמור להיות. אני רוצה להמשיך את דרכו. הורים, תחבקו את הילדים שלכם, תשמרו עליהם ועל עצמכם".

מעצר חלק מהחשודים הוארך; קטין חשוד ברצח 

לבית משפט השלום בראשון לציון הובאו היום בזה אחר זה, החשודים במעורבות באירוע בו נדקר למוות יאשיהו בלום ז"ל. מעצרו של אחד החשודים בפרשה, קטין, הוארך בחמישה ימים כשהחשד נגדו הוא חשד לרצח. גורמי חקירה אומרים שהקטין נכח בזירת האירוע ויודע פרטים מוכמנים שבשלב זה הוא מסרב למסור.

פרקליטו של הקטין החשוד, שוקרי אבו טביק, טוען שמרשו מכחיש כל מעורבות. בדיון הוארך מעצרו של חשוד נוסף בחמישה ימים, אחד הבגירים שנעצרו.

יאשיהו בלום שלפי החשד נרצח בקטטה בראשון לציון (צילום: פייסבוק)
יאשיהו בלום ז"ל | צילום: פייסבוק

אחת החשודות שנעצרה בחשד למעורבות באירוע שיתפה פעולה עם צוות החקירה, שחזרה את האירוע ושוחררה למעצר בית. חשודים אחרים הכחישו מעורבות לאירוע: "אין לי מושג על מה אתם מדברים, אני לא קשור. אני בכלל לא הייתי אתמול בטיילת, לא יודע למה עצרתם אותי", הכחיש שניים מהחשודים בחקירתם. 

 

נדקר בכל חלקי גופו, התמוטט - ומת 

בלום ז"ל הותיר אחריו זוג הורים ושלושה אחים. הוא נולד וגדל בעלי, סיים שירות צבאי בהנדסה קרבית בתפקיד מ"כ והשתחרר לפני שנה. מאז עבד תקופה בחו"ל ולאחרונה חזר לארץ. משפחתו ספדה לו ואמרה: "בימים אלה עמד יאשיהו להירשם ללימודי הנדסת בנייה באוניברסיטת אריאל ואף עמד לפתוח עסק של שיפוצים עם חברו. היה בחור בעל לב טוב, אהוב מאוד על כולם, חבר נאמן ומסור, אהב לעזור לכולם. היו לו כל כך הרבה תכניות וחלומות שרצה להגשים".

זירת הדקירה בחוף ראשון לציון
זירת הרצח בראשון הבוקר

האירוע האלים החל ב-3 לפנות בוקר בלילה שבין שישי לשבת: שתי חבורות של צעירים, אחת מהשומרון והשנייה מהשפלה, בילו במועדון בטיילת ראשון לציון. בשלב כלשהו התפתח ויכוח בין שתי החבורות שעברה במהרה לקטטה אלימה. יאשיהו נדקר בכל חלקי גופו, החל לצעוד והתמוטט לאחר זמן קצר.

יאשיהו בלום ז
יאשיהו בלום ז"ל

בלשי ימ"ר מרכז שהוזעקו לזירה אספו את מצלמות האבטחה שרישתו את כל האזור, והבחינו ברכב חשוד שנמלט מהמקום ופורץ מחסום. התיעוד הזה הביא למעצרם של 8 חשודים - בהם 2 צעירות וקטינה אחת. החשודים - תושבי נס ציונה, רמלה ולוד - נעצרו ונלקחו לחקירה. במשטרה הדגישו כי חקירת האירוע נמשכת.