בית משפט המחוזי בלוד הרשיע היום (שלישי) ברצח, במסגרת הסדר טיעון, את יצחק שפק שדקר למוות את פרודתו עליזה שפק ז"ל בנתניה ב-2018. שפק, בן 54, הודה בעבירת רצח בסיסית מתוך כוונה, ולא בעבירת רצח בנסיבות מחמירות. הצדדים לא הסכימו על העונש ועל כן הוא ייקבע בהמשך על ידי השופט, הפרקליטות צפויה לבקש לגזור על שפק מאסר עולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי כתב האישום, יצחק רצח את עליזה בדקירות רבות בכל חלקי גופה. לאחר מכן נסע לחברו שגר סמוך למקום, סיפר לו את שעשה, ביקש שימסור את אהבתו לילדיו - ונמלט.

החבר הוא שהזעיק את כוחות ההצלה שאיתרו את גופתה של עליזה בדירה. כוחות משטרה גדולים פתחו במצוד אחר שפק שנעצר בתום חיפושים נרחבים. 

עליזה שפק שנרצחה בדירתה בנתניה (צילום: פייסבוק‎, דוברות מדא, חדשות)
צילום: פייסבוק‎, דוברות מדא, חדשות

עליזה ז"ל התלוננה בעבר במשטרה על התנהגותו האלימה של בעלה, שממנו חיה בנפרד בשנים האחרונות לפני הירצחה. כשבועיים לפני הרצח הוא הורשע באלימות כלפיה, ושופט בית משפט השלום גזר עליו שישה חודשי מאסר על תנאי.

עו"ד גיל גבאי, סנגורו של יצחק שפק מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר: "לאחר שחלק ניכר מעדי התביעה העידו בפני בית המשפט הנכבד הגענו להסכמה עם הפרקליטות על תיקון כתב האישום באופן העולה בקנה אחד עם גרסת הנאשם כפי שנמסרה כבר במשטרה למן הרגע הראשון של החקירה. הנאשם הודה כי גרם למותה של המנוחה, הביע צער וחרטה עמוקים על המעשה, על התוצאה הטרגית ועל הסבל שנגרם לילדים המשותפים ושאר בני המשפחה".