"ככה פותחים שנה" - החגיגות האסורות של הנערים והזעם של ההורים: אירוע חמור אירע בשטח בית ספר בנתניה, ביום הראשון של שנת הלימודים החדשה. התיעוד המדאיג של בני נוער שותים אלכוהול ומחזיקים סכין ומברג בבית הספר עורר ביקורת חריפה והוביל להתערבות המשטרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפרשה התחילה ביום הראשון של בית הספר, כשנערים שלומדים בחטיבת ביניים בנתניה תיעדו את עצמם שותים אלכוהול. הם הגיעו לבית הספר מצוידים בוודקה ובמשקה אנרגיה, ובהמשך צילמו את עצמם גם עם סכין ומברג. באחד המקרים עלה התיעוד לרשת עם הכיתוב "ככה פותחים תשנה" (הטעות במקור). 

התלמידים צילמו את עצמם, העלו את הסרטונים לרשת וצברו הרבה לייקים ושיתופים. התיעודים הגיעו להורים וגם להנהלת בית הספר. קבוצת הוואטסאפ של ההורים סערה ובה הועלו שאלות קשות כלפי ההנהלה. חלקם תהו: איך יכול להיות שילדים מרשים לעצמם להיכנס לתוך כותלי בית הספר עם אלכוהול, סכין ומברג?

הנהלת בית הספר הגישה תלונה במשטרה, התלמידים קיבלו נזיפה ולא יותר מזה. חלקם התנצלו ואמרו שזה מעשה קונדס. לא מעט הורים בבית הספר אומרים שהם מפחדים לשלוח את ילדיהם: "אם ביום הראשון של בית הספר הם הגיעו ככה, לכו תדעו לאן זה יגיע".

בתכתובות בקבוצות ההורים שהגיעו לידי חדשות 12 כתב אחד מהם: "מזעזע, חובה להעביר את זה למנהלת" אחרים הופתעו: "זה מבית הספר שלנו"?. אחד ההורים זעם ותקף: "הטיפול היחיד שיש לבצע הוא להעיף את התלמידים הללו לאלתר מבית הספר. אסור שתלמידים כאלו יהיו בין ילדינו! אם הנושא לא יטופל כראוי, אני אדאג להעביר אותו למשטרה ולמפקח האזורי".

בהמשך עודכנו ההורים שהנושא "הועבר לטיפול משטרתי והילדים התנצלו". חלק מההורים לא מוכנים לקבל את ההתנצלות וטוענים שההנהלה הרשתה למצב הזה לקרות ואולי התנהגות מעין זו מאפיינת את בית הספר.

הורה מחטיבת הביניים אמרה לחדשות 12: "אני שולחת ילד לבית הספר ויש אלכוהול ואת כל הדברים הכי מזעזעים בעולם, זה פשוט מזעזע. אני שולחת אותו עם רגשות מעורבים. מה זה ילדים כאלה קטנים עם וודקות ושטויות, אלימות, סכינים? הם התנצלו אבל פתחו להם תיק במשטרה לפי מה שהמורה אמרה והבנתי שהם גם מושעים אבל הכי מצחיק שהם אומרים שזה מים או משהו לתקן את האופניים, הם יצאו מהכול כביכול בהתנצלות שלהם וזה אבסורד נורא".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "זהו אירוע חמור מאוד שמטופל על ידי הליך משמעתי והסברה שתוטמע בקרב התלמידים לאורך שנת הלימודים כדי למנוע בעתיד אירועים כאלה".