בית משפט השלום בתל אביב שחרר היום (חמישי) למעצר בית את טל בן דוד ואיתי רווח, שניים מהחשודים בתקיפת מפגינים שלשום בערב בתל אביב, עד ליום ראשון. השניים גם הורחקו מתל אביב למשך 15 ימים. השופטת עינת יהב קיבלה את עמדת הסנגורים ואמרה כי "מדובר בשתי קבוצות שהתגרו אחת בשנייה". לאחר הדיון, נעצרו שני חשודים נוספים ומהמשטרה נמסר כי צפויים מעצרים נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נציג המשטרה טען בדיון כי החשודים, ביחד עם אחרים, תקפו מספר אנשים, שחלקם נזקקו לטיפול רפואי. הוא הוסיף כי אחד החשודים קשר עצמו פיזית לאירוע. לעומת זאת, החשודים בתקיפה טענו בחקירתם כי לא תכננו מראש להכות מפגינים. לפי גרסתם, מדובר בקבוצת חברים שישבה במסעדה בתל אביב, כשסיימו את הארוחה צעדו לביתם שבשכונת יד אליהו בעיר.

מפגין הותקף בתל אביב
אחד מהמפגינים שהותקפו | צילום: N12

פרקליטם של החשודים בתקיפה, עורך הדין איתמר בן גביר, טען כי הצעירים החשודים הם אלה שהותקפו קודם לכן על ידי המפגינים, תוך שספגו קריאות "נאצים" ו"יהודים מלוכלכים". הוא הוסיף כי ההפגנה הייתה לא חוקית. "יש פה קבוצה של אנרכיסטים", אמר.

בן גביר הציג סרטון שבו נראה אדם לבוש שחורים מרים קורקינט וזורק אותו, ומחה על כך שלא נעצר על ידי המשטרה. בנוסף, בן גביר התלונן על כך שאחד מהמפגינים, שנעצר לאחר שנראה זורק אבן, שוחרר ללא תנאים מגבילים, וטען כי מדובר באפליה בין אנשי ימין לשמאל.

השופטת יהב אמרה בדיון כי "יש חשד סביר לביצוע העבירות. לאחר עיון בחומר הראיות והסרטונים שהוצגו אני מסכימה עם ההגנה שמדובר בשתי קבוצות שהתגרו אחת בשנייה. אינני יודעת לומר מי התחיל ומי החזיר ואין זה משנה. אף קבוצה לא עזבה את המקום, שתי הקבוצות התעמתו".

איתמר בן גביר בראיון לרפי רשף
עו"ד איתמר בן גביר | צילום: N12

עו"ד בן גביר אמר לאחר הדיון כי "אני מרוצה שכבוד השופטת יהב קיבלה את הטענות שלנו ולמעשה הסבירה שלא יכולה להיות אפליה. רק אתמול שוחרר אנרכיסט שזרק אבן לעבר החשודים וצעירים נוספים. אנחנו רואים עוד תמונות של אנרכיסטים שמכים ומרביצים ואני טענתי בבית משפט שאי אפשר לעשות אפליה, אי אפשר להבדיל בן שמאל לימין, בין דם לדם, בין דין לדין".