כחודשיים אחרי שנחקר, פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (שלישי) לאב הבית במעון ראש הממשלה, אפי אזולאי, כי התיק הפלילי בגין מעורבותו במסירת עדות שקר ותצהירי כזב לטובת רעיית רה"מ – ייסגר.  על פי הודעת הפרקליטות, התיק יועבר לבחינה באפיק המשמעתי באמצעות נציבות שירות המדינה, בשל היותו עובד ציבור. גם שתי עובדות המעון שנחקרו בחשד למסירת תצהיר כוזב לא יועמדו לדין ותיקן ייסגר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

בהודעת הפרקליטות נכתב: "במסגרת ההליך שהתקיים בבית הדין לעבודה, בו הגישה עובדת מעון רה"מ לשעבר, שירה רבן, תביעה נגד שורה של נתבעים ובהם משרד ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו, פנתה אחת העובדות שמסרה תצהיר ועדות בבית הדין מטעמה של נתניהו אל הלשכה המשפטית במשרד רה"מ, וטענה כי התצהיר והעדות שמסרה כללו חלקים שאינם אמת".

שרה נתניהו מגיעה לדיון בתביעתה של שירה רבן
רעיית רה"מ בדיון בתביעתה של רבן | צילום: מיכל צ'ין, החדשות 12

"העניין הועבר לחקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433", הוסיפו. "לאחר בחינת חומר הראיות, הגענו למסקנה כי אין להעמיד לדין פלילי את המעורבים. אך את עניינו של אזולאי הוחלט להעביר את החומרים לבחינה באפיק המשמעתי".

בתחילת חודש יולי 2020, אפי אזולאי, אב הבית במעון ראש הממשלה נחקר באזהרה בחשד שנמנה עם מי שהדיח שתי עובדות במעון לעדות שקר בבית הדין לעבודה. החוקרים עימתו אותו עם חשוד נוסף, מפקח ניקיון של חברת מוריה שהעסיקה את העובדים במעון עד שלשום, והאווירה התלהטה עד לכדי קללות.