שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה נתניהו בתיקי האלפים ייפתח בחודש ינואר ובפרקליטות פרסמו את סדר העדים בתיק 4000. עורכי דינם של הנאשמים עודכנו ברשימה המסתמנת. הראשון שיעלה לדוכן העדים, כבר ביום הראשון של הדיון בשלב ההוכחות יהיה האיש שחולל את הפרשה – מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהודעה שהוגשה לבית המשפט עשויים לחול שינויים בשל העובדה שמדובר בשלב מוקדם של ההליך, שבו טרם הוגשו תשובות הנאשמים לכתב האישום. לאחר הגשת התשובות יתברר האם אין צורך בעדותם של חלק מהעדים או שיש צורך בשינוי הסדר.

אחרי מנכ"ל וואלה לשעבר, יעלה לדוכן העדים אבירם אלעד ששימוש בעבר כעורך הראשי של האתר, בעיקר במהלך התקופה שבה לכאורה הופעלו לחצים על מערכת החדשות לסקר באופן חיובי את משפחת נתניהו ואת ראש הממשלה בפרט. אחד העדים הראשונים יהיה יועץ התקשורת בעבר ועד המדינה בהווה ניר חפץ שעדותו צפויה להיות דרמטית מאוד ויכולה להשפיע על גורל המשפט כולו.

אילן ישועה, ארכיון (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

הדיון השני במשפטו של ראש הממשלה נתניהו, בראשות השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, נערך בסוף חודש יולי בבית המשפט המחוזי בירושלים. בדיון נקבע כי שלב ההוכחות במשפט ראש הממשלה בתיקים 4000, 2000 ו-1000 יחל בינואר 2021 - והדיונים ייערכו שלוש פעמים בשבוע, בימים שני, שלישי ורביעי.

עוד קבעה השופטת, רבקה פרידמן-פלדמן, כי בקשות לדיון חומרי חקירה והסרת חיסיון תוגשנה החודש. טענות מקדמיות יוגשו בכתב עד 18 באוקטובר והמדינה תשיב בכתב לטענות המקדמיות עד 1 בנובמבר.