פרשת "תן גז": המשטרה חשפה רשת שאנשיה פעלו בכל רחבי הארץ, והשתלטו לפי החשד על בעלות של מאות חברות, ברישומי רשם החברות, וביצעו עבירות מס והלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בנוסף, התגלה כי בבעלותם של חלק מהחשודים תחנות דלק והם נהגו למהול דלקים בחומרים נוספים - ובכך גרמו נזק לאלפי כלי רכב של אזרחים. היום (שני) נעצרו 30 חשודים ובימים הקרובים צפויים עוד מעצרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מחלק ההונאה והיחידה הכלכלית ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים, בשיתוף פעולה עם רשות המיסים, רשם החברות במשרד המשפטים ומשרד האנרגיה, מנהלים לאורך חצי שנה חקירה סמויה שבמהלכה נחשפה רשת מאורגנת, ופוצחו השיטה והדרך שבה פעלו חבריה.

מדובר על עשרות חשודים שפעלו ברחבי הארץ באמצעות תצהירים כוזבים והגשת מסמכים מזויפים, והצליחו להערים על מנגנוני רשם החברות. כך הם השתלטו הצהרתית על בעלות של מאות, ואולי אף אלפי חברות שונות ברחבי הארץ ורשמו אותן על שמם.

פשיטה  (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
פשיטה משטרתית | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

החקירה העלתה כי באמצעות אותם מסמכים מזויפים, המעידים על בעלותם בחברות, הם הצליחו לפתוח חשבונות בנק ולקבל אשראי באופן המקביל לחשבונות החברה המקוריים. לפי החשד, חברי הרשת הוציאו חשבוניות פיקטיביות בשם החברה, תוך ביצוע עסקאות בשווי מוערך של מאות מיליוני שקלים, ובדרך זו אף הונו את הרשויות וגרפו לכיסם מיליוני שקלים תוך פגיעה בקופת המדינה ובציבור.

עם התקדמות החקירה, התחזק החשד כי מטרתם הייתה להשתמש בשמן של אותן חברות לגיטימיות, מרביתן עוסקות או בעלות זיקה בתחום אספקת האנרגיה והדלקים. הם עשו זאת על מנת לבצע עסקאות ועבירות הלבנת הון ומיסוי בהיקף המוערך במאות מיליוני שקלים - כל זאת ללא ידיעתם של הבעלים הרשמיים.

עוד חשפו חוקרי המשטרה כי בבעלותם של חלק מהחשודים תחנות דלק במספר ערים וכי חלק מהדלקים שסופקו לציבור היו מהולים בחומרים נוספים בניגוד לחוק. כתוצאה מכך, לפי החשד, נגרמו נזקים לכלי רכבם של אלפי אזרחים עד כדי השבתת המנועים. נתפסו 6 מתחמים של תחנות דלק שונות שבהם לפי החשד מהלו דלקים, לאחר שנעשה מעקב גם אחרי מיכליות שהובילו דלקים לתחנות האלה.

מבצע תן גז (צילום: דוברות המשטרה)
הדלק שמהלו החשודים גרם נזק לאלפי כלי רכב | צילום: דוברות המשטרה

הבוקר, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטה המשטרה יחד עם הרשויות על בתיהם ועסקיהם של החשודים ברחבי הארץ, והם נעצרו/עוכבו לחקירה. במהלך החיפושים פעלה המשטרה בשיתוף הרשויות על מנת לתפוס נכסי נדל"ן וכמה עשרות רכבים בהם רכבי יוקרה ומשאיות. בנוסף הוקפאו חשבונות בנק ששימשו את החשודים.

החוקרים ממקדים כעת מאמצים בניסיון לאתר חברות נוספות שנפלו קורבן בידי החשודים, ובמשטרה קוראים לבעלי החברות ברחבי הארץ, לערוך בדיקה מול רשם החברות ובמקרה הצורך להגיש תלונה.

ברשות המסים אמרו בעקבות המעצרים כי "מדובר בפרשיה חמורה במסגרתה חברו גורמים עבריינים לבעלי מקצועות חופשיים ובכללם עורך דין ורואי חשבון".