המשטרה ביקשה להאריך היום (שלישי) את מעצרן של נירית שוויד ורוחמה סעד, שתי סייעות החשודות בהתעללות קשה בפעוטון באזור השפלה. השתיים הובאו הבוקר בפני שופט כאשר החשד נגדן הוא תקיפה כלפי חסרי ישע. אמהות הילדים בדיון פרצו בבכי. על פי החלטת בית המשפט, קיים חשד סביר נגד הסייעות, מדובר בעבירות אלימות שהופנו כלפי תינוקות מבלי שאלו עשו להן דבר. מעצרן הוארך בשלושה ימים. מבעלי הגן נמסר: "שותפים לתחושת ההלם והזעם המופנים אל המעורבות שנהגו בתינוקות חסרי ישע כמפלצות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בסרטונים שהגיעו אתמול לידי הורים מגן הילדים, נראות עובדות בפעוטון מטיחות לכאורה חפצים על פעוטות בגילאי שנה ושנתיים. אחד ההורים סיפר: "הן קשרו אותם ונתנו להם מכות – סרטונים מזעזעים, לא ראינו דבר כזה מעולם".

משפחות הילדים נפגשו אתמול עם עורך הדין עדי כרמלי ושכרו את שירותיו: "מדובר באירוע קשה ושיטתי. מצפייה בסרטונים עולה כי מדובר במסכת אירועים ואלימות קשה וברוטלית כלפי קטינים חסרי ישע. אנו מצפים מהמשטרה שתפעל בנחרצות ובנחישות ותדאג למצות את הדין עם החשודות".

עורך הדין עדי כרמלי
עו"ד עדי כרמלי

בפוסט שהעלה הדוד של אחד מילדי הגן, תקף נחרצות את העובדות: "מתקשה לעכל, האש אחזה בביתנו. האחיין שלי נפל קורבן להתעללות קשה בידי חלאות אדם שקוראות לעצמן מטפלות - לא נוותר עד שהמפלצות יכנסו לכלא". 

אחד ההורים, שהתקין בעצמו את מצלמות האבטחה בגן הילדים, הופתע לגלות את המחזות הקשים. אמש הוא זימן את הורי הילדים והציג בפניהם את המחזות הקשים. מיד לאחר מכן הגישו תלונה נגד העובדות שתועדו פועלות באלימות לכאורה כלפי הילדים.

עו"ד ירון פורר (צילום: יח"צ)
עו"ד ירון פורר | צילום: יח"צ

עו"ד משה אלגאלי וירון פורר אשר מייצגים את הסייעות החשודות אמרו ל-N12: "טרם נחשפנו לחומרי החקירה וטרם צפינו בסרטונים המדוברים, אבל אנו יכולים להגיד שיש מערכת תקניה ואוהדת בין ההורים והסייעות. מדובר בסייעות ותיקות שעובדות שנים באותו גן, אנחנו סמוכים שהתמונה תתבהר".

עו"ד משה אלגאלי -סניגורה של הסייעת שחשודה
עו"ד משה אלגאלי

העדויות הקשות של ההורים

"הסרטונים מזעזעים", סיפר מ', אב לאחד הפעוטות. "לא ראינו דבר כזה מעולם, כל ההורים בוכים פה. הסייעות בסרטונים בועטות להם לראש כשהם ישנים. הן קשרו אותם ונתנו להם מכות. באחד הסרטונים הסייעות זרקו לתינוקות אוכל על הרצפה וקראו לילדים לבוא לאכול מהרצפה.

ד', הורה אחר, הוסיף: "הסייעות זרקו על התינוקות מגבונים על הראש ונתנו להם סטירות. שמו לתינוקות שמיכות על הראש. פשוט נורא". עשרות מהוריי ילדי הפעוטון הגיעו לתחנת המשטרה בעיר ודרשו לראות את כל החומרים שתועדו במצלמות האבטחה.

תגובת בעלי הגן

עוה"ד עידית רייכרט, באת הכוח של בעלי הגן, מסרה בתגובה לידיעה: "מדובר בסרטונים קשים לצפייה ולעיכול. מרשיי אינם חשודים אלא להיפך, הם שותפים לתחושת משבר האמון, ההלם והזעם המופנים אל המעורבות שנהגו בתינוקות חסרי ישע כמפלצות".

עורכת הדין עידית רייכרט (צילום: Q Elite beauty)
עורכת הדין עידית רייכרט | צילום: Q Elite beauty

עוד הוסיפה: "למרבה המזל הגן רושת במצלמות, בהסכמת מרשיי אף על פי שהחוק אינו מחייב, והודות לכך נחשפו המעשים המזעזעים. מייד משנודע הדבר, מסרו מרשיי עדות פתוחה במשטרת ישראל, העבירו לרשותה את הסרטונים, שיתפו פעולה ויסייעו ככל הניתן עד למיצוי החקירה נגד החשודות. יצויין כי מדובר בגן מורשה ומפוקח ותיק ובעל מוניטין. בגן יש מספר קבוצות גיל והארועים הקשים אאעו בקבוצת גיל אחת. הפגיעה במרשיי קשה ומטילה דופי בשאר אנשי הצוות על לא עוול בכפם.  מרשיי כואבים את כאב הילדים והוריהם ויסייעו ככל שיידרשו".