ימים בודדים אחרי שפורסם לראשונה ב-N12 כי רופאה התלוננה במשטרה נגד רב מוכר על עבירות מין שביצע בה לכאורה, שאליה הצטרפה מתלוננת נוספת, בחדשות סוף השבוע שתיהן דיברו לראשונה בקולן בריאיון מול המצלמה של חדשות 12 וסיפרו מה קרה שם בחדר, כשביקשו לקבל עצה מהרב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ד"ר נ', המתלוננת הראשונה, היא חילונית, רופאה במקצועה, שהייתה במצוקה. היא ניסתה להביא ילד נוסף ולא הצליחה. בעלה העריץ את הרב המוכר וביקש מאשתו ללכת להיוועץ בו, לקבל את ברכתו. היא סיפרה שלא היה לה ספק בכך שהיא צריכה למלא אחר הוראות הרב. "זה פשוט ציווי: יש לך משהו בחזה, אני חייב לוודא שאין שם שום דבר", אמרה. אותו רב מוכר אמר לה, כך לטענתה: "'את צריכה להרים את הברזלים, את החזייה למעלה, הם מפריעים לי לראות'. הרמתי את הברזלים, ואז הוא אמר: אני עדיין לא רואה. תרימי, זה מפריע לי, גם החולצה מפריעה לי. כל זה זה בציווי ובפחד שאולי כן פספסתי משהו בממוגרפיה. הרמתי את החולצה".

הרב המוכר שעליו התלוננו במשטרה (צילום: N12)
הרב המוכר שעליו התלוננו במשטרה | צילום: N12

בשלב זה, הרב סיפר לה ש"הכל בסדר, אין שם שום דבר", ואז, כך לטענתה התחילו גם שאלות פולשניות. "ואז הוא התחיל עם שאלות חודרניות. 'איך את שוכבת עם בעלך?', 'את יודעת שכדי להיכנס להיריון אם את לא מסופקת מינית את לא תיכנסי להיריון - זה כלל מספר אחת".

ד"ר נ' הבינה שמשהו לא כשורה כשהוא ביקש ממנה להגיע אליו שוב: "באתי לידו, נעמדתי לידו, ליד הכיסא שלו. הוא התקרב אליי עם הכיסא, תרימי למעלה את החולצה. אפילו לא הגבתי, זה היה מין: 'לא, לא, לא, תרימי למעלה את החולצה, אני חייב לראות את השדיים שלך'. נבהלתי. הרמתי את החולצה, ופחדתי שבאמת האולטרסאונד והממוגרפיה פספסו, כי זה קורה. זה הכול היה בציווי, ויש לו מבט חודרני שהוא פשוט לא משנה כמה תהיה חזק, אתה לא תצליח לא לעשות את מה שהוא אומר לך. ואז הוא מסתכל עליי ככה, והוא אומר לי: 'וואי, איזה שדיים יש לך, איזה חזה יש לך'".

ד"ר נ' שהתלוננה נגד הרב המוכר (צילום: N12)
ד"ר נ' שהתלוננה נגד הרב המוכר | צילום: N12

לדבריה, לאחר ששאל את אותן שאלות הוא גם נגע בה פעם נוספת. "שם לי את היד על הבטן, הרים את היד שלו למעלה, נעצר בחזה התחתון, התקרב אליי עם הפרצוף שלו לצוואר, התנשף, כמו כלב התנשף. ואז הוא שואל אותי: 'מה זה עושה לך?'. באותו רגע הבנתי שרע לי, באותו רגע היה לי רע, רציתי להקיא. ואז הוא מסתכל עליי ואומר לי: 'אה, אבל לא קרה פה שום דבר - תספרי לבעלך ואני אכחיש, הוא יאמין לי'".

לאחר מכן היא הגיעה הביתה, ולפני הכל היא נכנסה להתקלח. שטפה עצמה ואת הבגדים שהיא לבשה - זרקה לפח. במשך ימים היא כבשה את הסוד, עד שחברה שלה, שנועצה גם היא ברב, כתבה לה בצאתה ממנו הודעה נסערת: "הרב הזה סוטה, כף רגלי לא תדרוך אצלו.אני כולי רועדת, אני אדבר איתך בהמשך".

הרופאה סיפרה שאותה חברה אמרה לה: "'תקשיבי, מה שעברתי אתמול עם הרב שלכם, הרגשתי הכי מושפלת והכי מלוכלכת שבעולם'. אמרתי: 'מה קרה?' היא אמרה לי: 'תקשיבי, קפאתי. אני חולת סרטן, הרמתי את החזייה למעלה, הרמתי את הברזלים ולא הרמתי את החולצה. ואז הוא אמר לה: 'לא, אבל תפתחי, תרימי, תפתחי את הכפתור. אני צריך לראות את השדיים שלך, תפתחי את החולצה. היא אומרת לי: עשיתי את זה. פחדתי שיש לי משהו בחזה ובאמת פספסו משהו ב-CT. ואז התחלתי לבכות, אמרתי לה: *** - אני משביעה אותך, את לא מדברת. היא אומרת לי: מה קרה? אמרתי לה: את זורקת אותי אחורה חמישה שבועות".

י', האישה השנייה שהתלוננה נגד הרב (צילום: N12)
י', האישה השנייה שהתלוננה נגד הרב | צילום: N12

"הוא אמר לי שהוא צריך גם לראות את הפטמות, כנראה ששם הבעיה"

אחרי ההודעה הזאת, ד"ר נ' החליטה לא לשתוק. אז התברר לה שעוד נשים נפגעו לכאורה מידי הרב, ולכולן סיפור דומה. "הגעתי אליו לקבל ברכה לפרנסה, והוא ביקש ממני לפתוח את החולצה", סיפרה י', שגם היא התלוננה במשטרה נגד הרב. "ואז שאלתי אותו: למה?, אז הוא אמר: אני חושב שיש משהו לא בסדר בשדיים שלך ואני צריך לראות. אמרתי לו שאני עשיתי בדיקה לפני שבועיים, ואז הוא התחיל להגיד לי: את סומכת עליי? את סומכת עליי? את סומכת עליי? אז אמרתי לו: כן, אני סומכת עליך, אבל אני עדיין חושבת שהכול בסדר. ואז הוא התרעם עליי, הוא אמר לי: 'אז את לא רוצה?'. קפאתי במקום, לא ידעתי כל כך מה להגיד".

"ואז הוא אמר לי: אז תפתחי את החולצה", הוסיפה י'. "ואז הוא אמר לי: את עם חזייה עם ברזלים? אמרתי לו: כן. ואז הוא אמר לי: 'אני מבקש ממך להרים את החזייה מעל השדיים'. ואז אמרתי לו: זה נחוץ?, אז הוא אמר לי: 'אם את רוצה שאני אגיד לך מה הממצא שיש לך בחזה - אז זה נחוץ'. הרמתי את החזייה, ואז הוא אמר לי: 'אני צריך גם לראות את הפטמות, כנראה ששם זה הבעיה'. ואז עוד פעם חזרתי על זה שעשיתי בדיקה לפני שבועיים והכול היה תקין, ואז הוא פשוט כעס עליי. הרמתי את הגופייה והוא הסתכל וחייך אליי במין חיוך ערמומי כזה, שם את היד שלו על החלק התחתון של הבטן ואמר לי: 'איזה יופי, עכשיו נרגעתי'".

_OBJ

י' תיארה כי לאחר שלכאורה הרב נגע בה, "ישר סידרתי את עצמי, סגרתי מיד את החולצה. כבר לא זכרתי למה באתי אליו". היא אמרה שלא הלכה משום כי קפאה במקום. "הרגשתי שכאילו קשרו אותי לכיסא עם משהו, אפילו לא יכולתי להתרומם", אמרה ותיארה שהרב אמר לה לפני יציאתה: "'את זוכרת שמה שהיה פה זה בינינו, כן?''. ואז עניתי בציניות: לא היה פה כלום הרי, נכון? הכול בסדר".

שתי המתלוננות פנו לעורכת הדין סוזי ארניה. החליטו להתלונן נגד הרב, לצאת למאבק. "בעיניי מדובר במשהו שחייב להיחקר ולהיבדק לעומקו, מכיוון שעסקינן במעשים חמורים מאוד וניצול של מצב של מצוקה וחולשה של אותן נשים, שבאות בעצם בכדי לקבל איזשהו חיזוק והן מנוצלות באופן מיני מצד אותה דמות רוחנית", תיארה ארניה.

יש לציין כי הרב מכחיש את הדברים מכל וכל.