כדור תועה קיפח את חייה של המורה שעות לפני פתיחת שנת הלימודים: מחקירת מותה של המורה שריפה אבו מעמר, בת 30 מרמלה, שנהרגה לאחר שנורתה שלשום (שני), שעות לפני תחילת שנת הלימודים, עולה כי היא נפגעה מכדור שנורה במסגרת סכסוך רחוב בין קבוצות צעירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חקירת המשטרה מעלה שהירי בוצע כנקמה לאחר שחברי אחת מקבוצות הצעירים דקרו את חברי הקבוצה השנייה. מי שנפלה קורבן לאלימות היא המורה האהובה והמוערכת שריפה, שהכדור שפגע בה בזמן ששהתה בביתה קיפח את חייה.

עוד עולה מהחקירה שאין חשד שהמורה הייתה יעד לירי. מעצרם של שלושה חשודים בשנות ה-20 לחייהם הוארך אמש ב-6 ימים. אחד מהם חשוד ברצח, שניים אחרים בסיוע לרצח – זאת לאחר שסיפקו לו מסתור אחרי הירי.

המורה שנהרגה מירי תועה ברמלה
שריפה הספיקה לקשט את בית הספר לכבוד התלמידים

ארבעת ילדיה של שריפה שהיו בבית היו עדים לזוועה - ונותרו יתומים. בני משפחתה של שריפה, שהייתה עסוקה באותו הזמן בהכנות אחרונות לשנת הלימודים, טוענים שלא מדובר בטעות: "בשעות הערב כל בני המשפחה ישבו פה, פתאום התבצע ירי מכיוון מזרח, מהשכנים. זה היה ירי מכוון לכיוון אנשים".

"היא הלכה להכין את החלב לתינוקת - ונורתה" 

שלשום בשעה 21:07 שריפה עוד עדכנה בקבוצת המורים של בית הספר ואיחלה שנה טובה לכולם. 40 דקות לאחר מכן היא נורתה. בבית הספר שבו לימדה שריפה התנוססה אתמול בבוקר תמונתה – זאת במקום פתיחת שנת לימודים חגיגית ושמחה שתוכננה, ולאחר ששריפה עצמה קישטה את המוסד החינוכי בבלונים והכינה הפתעות לתלמידים.

"התלמידים מה זה אהבו אותה, אני ראיתי את החיבור שלה בין המורות לבין התלמידים לבין ההנהלה", מספרת חברתה, "היא לא התנהגה בבית ספר כמורה. היא התנהגה כאמא. כמחנכת. כאחות גדולה".

המורה שנהרגה מירי תועה ברמלה
"היא לא הייתה מורה, היא הייתה אמא בשביל התלמידים"

"כשאני שמעתי את המקרה, מה שקרה לה, אני נכנסתי להלם", סיפר אבו עמר סעוד, דודה של שריפה. "היא הלכה להכין את החלב לתינוקת ונכנסה לה ירייה בגרון. זה משהו לא יאומן".