יומיים בלבד אחרי שבית המשפט גזר על עמירם בן אוליאל שלושה מאסרי עולם בגין מעורבתו ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא, בית המשפט גזר היום (רביעי) 42 חודשי מאסר על קטין שהיה מעורב גם הוא בפרשה. בניכוי 32 החודשים בהם שהה כבר במעצר, ייכנס הצעיר לכלא ל-10 חודשים. עורכי דינו הודיעו כי בכוונתם להגיש ערעור על פסק הדין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני כשנה הרשיע בית המשפט המחוזי מרכז את הקטין במוערבות תכנון הפיגוע בכפר דומא שהביא למותם של שלושת בני משפחת דוואבשה - הפעוט עלי סעד בן השנה, האב סעד והאם ריהאם. בית המשפט קבע כי הקטין היה חבר בארגון טרור ובמסגרת הסדר טיעון ביקשה הפרקליטות להטיל עליו עונה של 5.5 שנות מאסר. בפועל בית המשפט גזר עליו 3.5 שנות מאסר שכאמור בניכוי הזמן ששהה במעצר, משאירים לו כעשרה חודשים בלבד לריצוי העונש.

במהלך החקירה קשר הקטין את עצמו לרצח, אך ההודאות נפסלו בשל טענות לעינויים שעבר בחקירתו. הקטין הואשם במסגרת ההסדר ב-11 עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני, הצתה, השחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, חבלה במזיד והיזק בזדון ממניע גזעני.

בני משפחת דוואבשה (צילום: חדשות)
בני משפחת דוואבשה שנרצחו בפיגוע ב-2015 | צילום: חדשות

בית המשפט המחוזי בלוד גזר אתמול את עונשו על עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי בפרשת הרצח המזעזעת והטיל עליו שלושה מאסרי עולם. בנוסף, אוליאל הואשם בניסיון רצח נוסף ובעקבות כך נגזרו עליו 20 שנות מאסר נוספות. ראשת הרכב השופטים, השופטת רות לורך, אמרה בהקראת גזר הדין: "הנאשם נותן את הדין היום על מעשים חמורים שביצע. מעשיו תוכננו בקפידה. לא מדובר באירוע ספונטני אלא מתוך אידיולוגיה קיצונית גזענית".

ביולי 2015 הגיע בן אוליאל לכפר דומא והשליך בקבוקי תבערה לעבר שני בתים בכפר דומא, אחד מהם - בית משפחת דוואבשה. הבית עלה באש ובשרפה נהרגו שלושה מבני המשפחה - הפעוט עלי סעד בן השנה, האב סעד והאם ריהאם. בנם בן ה-4 אחמד נפצע קשה, אך בהמשך עבר שיקום ושב ללכת. על הבית רוססו כתובות בעברית, "יחי המלך המשיח" ו"נקמה", ולידן צוייר מגן דוד.