האישה, רופאה במקצועה, הגישה תלונה למשטרה נגד רב מוכר מאוד וטענה כי בזמן פגישת ייעוץ עמו הוא ביצע בה מעשים מגונים - כך נודע היום (חמישי) ל-N12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המתלוננת כבר העידה במשטרה וסיפרה לחוקרים שכשהגיעה לקבל מהרב את הברכה, הוא ביקש ממנה להרים את חולצתה ולחשוף בפניו את החזה שלה ואף להרים את חזייתה, בטענה שהוא צריך לראות מה מצבה, בקשה תמוהה שכן אינו רופא.

למרות שהתקשתה, היא נענתה לבקשתו של הרב, ואז לדבריה הוא נגע בה תוך שהוא מתנשף בכבדות ומקביל אמר לה שהוא מבין כעת מדוע בעלה אוהב אותה ושיש לה חזה מושלם. היא סיפרה לחוקרים שהוא נגע לה בבטן ובחלקו התחתון של החזה בידו, ושהיא חשה בחילה והשפלה איומה.

לפני פחות מחודשיים המשטרה עצרה רב מוכר אחר בחשד שביצע עבירות מין ומעשים מגונים בתלמידיו. במסגרת חקירת הפרשה, שפורסמה לראשונה ב-N12, נעצרו גם כמה מעוזריו של אותו רב. הוא נחקר וכעבור מספר שעות שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

גורם המעורב בחקירה אמר אז ל-N12 כי החשד הוא שהרב ניצל את מעמדו וביצע מעשים מגונים בתלמידים צעירים שבאו בכוונה לעשות "תיקון". מפרטים שהגיעו לידינו עולה כי בשלב מסוים, בזמן החקירה, הגיע אדם למשטרה שמסר חומרי חקירה – בין היתר סרטונים ותיעודים של מעשי הרב לכאורה.

עו"ד סוזי עוזסיני ארניה (צילום: יח"צ)
עורכת הדין סוזי ארניה | צילום: יח"צ

אותו אדם אומנם מסר את החומרים לשוטרים, אך סירב לשתף פעולה עם החקירה בכל צורה שהיא, מה שהקשה על המשך עבודת השוטרים. האופן שבו נמסרו התיעודים והיעדר כתובת ברורה מאחוריהם העמיד בספק את יכולתה של המשטרה להשתמש בהם לצורך החקירה.

עו"ד סוזי ארניה פרקליטתה של הרופאה שהתלוננה נגד הרב‎ מסרה: "על פניו המדובר במעשים חמורים ומדאיגים ביותר של ביצוע עבירות מין לכאורה, מצדו של דמות רוחנית משפיעה המנצל את מעמדו והשפעתו כלפי מי שנמצאה במצב של מצוקה ופנתה אליו לקבלת ברכה ומזור לנפשה. אני סמוכה ובטוחה כי רשויות החקירה תעשנה עבודתן נאמנה בכדי להגיע לחקר האמת ועשיית דין וצדק".