הפרת ההנחיות - במשטרה מפרסמים נתונים: ביממה האחרונה חולקו 1,213 דוחות בגין הפרת תקנות הקורונה ו-13 אירועים המוניים פוזרו השבוע, כך על פי הודעת המשטרה. היום (רביעי) יהיה הלילה השני שבו יתקיים סגר לילי ומ"מ מפכ"ל המשטרה הנחה להגביר את האכיפה באזורים המוגבלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מאז תחילת אכיפת תקנות הקורונה לפני כחצי שנה ועד היום, ניתנו על ידי משטרת ישראל למעלה מ-211 אלף דוחות בכל רחבי הארץ על הפרת ההנחיות השונות.

בשבוע האחרון המשטרה הובילה לפיזור של 13 אירועים המוניים בחצרות בתים, ובנוסף לסגירה של 10 אולמות וגני אירועים. כמו כן נסגרו בתי עסק, שמספרם לא פורסם על ידי המשטרה, ובוצעו 70 שימועים ו-60 אזהרות לבתי עסק שהפרו את החוק.

אכיפת ההגבלות החדשות בירושלים‎ (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
אכיפת ההגבלות בירושלים | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

ב-24 השעות האחרונות (אתמול בצהריים ועד היום בצהריים) חולקו 1,213 דוחות בגין הפרת ההנחיות, ובמשטרה פרסמו סרטון ובו מתועד אולם שבו התקיים אירוע בניגוד להנחיות: מעל 20 אנשים במקום סגור, אי עטיית מסכות וללא שמירת מרחק של 2 מטר. בעל המקום זומן לתחנה.

מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן הנחה להגביר את פעילות האכיפה ברחבי הארץ בדגש על האזורים שהוטל עליהם הסגר הלילי ועל כן הם מוגבלים. האכיפה תתמקד בריכוזי קהל והתקהלויות העומדות בניגוד לתקנות וכן בבתי עסק ובמרחב הציבורי.

מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן (צילום: דוברות המשטרה)
מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן | צילום: דוברות המשטרה

במשטרה שבים ומדגישים: "שיתוף הפעולה של הציבור הכרחי, מצופה מהציבור לקיים את הוראות החוק ולהישמע לשוטרים, שכן רק יחד נצליח לשמור על הבריאות של כולנו"