בית המשפט גזר היום על אביתר גרוס, מורה ומחנך בבית ספר, תשעה חודשי עבודות שירות - זאת לאחר שתקף מינית תלמידה בת 8. באחד המקרים גרוס חשף בפני הילדה את איבר מינו ולאחר מכן אף ביקש ממנה להוריד את המכנסיים והתחתונים בעצמה. המקרה, שנחשף בטעות, עורר את זעמה של האם: "בית המשפט פשוט חשב שעונש מאסר לא יעזור במקרה הזה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מתוסכלים, מאוכזבים וממורמרים על החלטה כזאת הזויה", סיפרה האם במהלך ריאיון שהעניקה בתוכנית "מהדורה ראשונה". "בן אדם שתוקף ילדה בת שמונה, תוקף אותה מינית, מקבל עונש מצחיק, תשעה חודשי עבודות שירות ופיצוי כספי, שגם הוא דל יחסית למה שקרה".

"הילדה לא רוצה ללכת לבית ספר, היא לא רוצה בכלל לשמוע על בית ספר, קשה לה מאוד בלימודים, הילדה חזרה למצוץ אצבע ומבקשת לישון איתנו במיטה". על פי עדותה של הילדה, אמה מספרת כי גרוס תקף אותה שלוש פעמים: " הוא הוציא אותה מהכיתה, ניצל את זה שאין הרבה אנשים בבית הספר ואמר למורה שהייתה נוכחת בשיעור שהוא מבקש להוציא את הילדה".

אותה מורה לא שאלה את גרוס שביקש להוציא את הילדה מה הסיבה לכך, אומרת אמה. "מורה, שהייתה אמורה לשמור עליה, להגן עליה ולדעת איפה הבת שלי נמצאת בכל רגע נתון - לא תפקדה כמורה. אותו מורה (גרוס) הכניס אותה לכיתה שלו, הוא היה מחנך, שלא יוכלו כמובן לראות את מה שהוא עושה לה, לבצע את זממו, וחשף בפניה את איבר מינו".

המורה שהורשע בתקיפה מינית של תלמידה
אביתר גרוס, המורה שהתקף מינית תלמידת בת 8

לאחר מכן מספרת האם כי גרוס ביקש מבתה להוריד את המכנסיים והתחתונים בעצמה ולאחר מכן גם שתיגע בו מספר פעמים. "הוא דמות נערצת בבית הספר", סיפרה האם, "זה הגיע למצב שהוא שבה את ליבם של כל התושבים והאוכלוסייה כאן. גם כשנודע הדבר, הם פשוט לא האמינו".

הסיפור המזעזע נחשף כאשר בת ה-8, בזמן ששיחקה ביחד עם חברות בגן השעשועים, פלטה בטעות שהמורה לקח אותה והראה לה "מאיפה באים ילדים לעולם". אחת החברות הבינה שמשהו לא תקין וסיפרה על כך לאמא שלה, שזו במהרה התקשרה לאמה של הילדה ודיווחה לה על האירוע החריג.

בית המשפט הסביר שהעונש לא יעזור במקרה הזה של גרוס אלא רק טיפול, לדבריה של האם. "היום הוא בבית שלו, עם אשתו והילדים, חי את החיים כרגיל ואפילו יש לו עבודה. חשוב לי להגיד להורים תמיד להיות עם האצבע על הדפוק, גם אם האדם נראה נחמד ונראה שתומך ועוזר לילדים - תמיד כבדהו וחשדהו. המקרה היה יכול להיגמר אחרת".

לירון אשל, מנהלת המרכז לליווי ילדים ונפגעי עבירה במועצה לשלום הילד: "לא ייתכן במדינת ישראל שמורה שפגע באמון של הילדה וניצל את יחסי הכוחות יקבל ענישה כל כך מקוממת ומקלה, ענישה שלא רק שלא הולמת את חומרת העבירות אלא מעבירה מסר פסול לכלל הילדים נפגעי העבירה ולכלל תלמידי מערכת החינוך".