הארכת כהונה נוספת: ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן, שמכהן כמפכ"ל בפועל כבר יותר משנה וחצי, יישאר בתפקיד. השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה הודיע היום (שישי), ערב החג, לניצב כהן כי בכוונתו לאשר את הארכת כהונתו כממלא מקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אוחנה הודיע גם למ"מ נציב שב"ס, גונדר אשר וקנין, כי בכוונתו לאשר את הארכת כהונתו. כהן ו-וקנין ימשיכו לכהן בתפקידם לשישה חודשים נוספים, או עד למינוי של קבע במשטרת ישראל ובנציבות שב"ס - התאריך המוקדם מביניהם.

מ"מ  ראש השב"ס (צילום: Flash90, חדשות)
גם כהונתו תוארך. אשר וקנין | צילום: Flash90, חדשות

המדינה התחייבה לבג"ץ למנות מפכ"ל קבוע עד לאמצע חודש אוגוסט - 100 ימים מקהמת הממשלה. למרות זאת, לא החלו הדיונים בנושא. בחודש יולי אוחנה הודיע כי יכריז על מועמד בתוך חודש, אך בשל העיכוב בהליך הוא עיכב את החלטתו ולא מסר את שם המועמד שלו.

בחודש שעבר פורסם ב-N12 כי המועמד המועדף של נתניהו למפכ"ל הוא עו"ד וניצב בדימוס יעקב בורובסקי, שייצג את משפחת נתניהו בפרשת המעונות. בנוסף ביקשו בליכוד לבטל את ועדת גולדברג שאחראית על מינוי הבחירים.

ההעדפה של אמיר אוחנה היא שמפכ"ל המשטרה ייבחר מתוך שלושת המועמדים שבחר, אם כי לא בטוח שניצב בדימוס יעקב בורובסקי הוא אחד משלושתם. השר לביטחון הפנים עדיין ממתין להסכמות בין הליכוד לכחול לבן בכל הנוגע לבחירת ראשי מערכת אכיפת החוק.

השר אוחנה הגיב בשיחה עם סיון רהב מאיר על הדיווח לגבי מועמדות בורובסקי ואמר: "לאף אחד אין מושג מה היא רשימת המועמדים ומה מופיע בה. מי שאמור להביא את זה לממשלה הוא השר לביטחון הפנים. אני יכול לומר שאכן יש לי עדיפות לניצב, בין אם מכהן או בדימוס, אני חושב שזה הדבר הנכון למשטרת ישראל, אדם שמכיר את המשטרה ובקיא בעבודתה. אף שם לא עלה בין ראש הממשלה לביני".