כתב אישום הוגש היום (שני) נגד תושב נתניה בן 23 לאחר ששלח ביישומון להעברת מסרים הודעה לשר צחי הנגבי שבה איים לפגוע בו ובכל חברי הכנסת. בחקירתו הוסיף ואיים על הנגבי, על חברי הכנסת ועל ראש הממשלה בנימין נתניהו. בינתיים, לאחר שהסתיימה חקירת תושב פ"ת בן 46 בחשד לאיומים על היועמ"ש אביחי מנדלבליט - כתב האישום נגדו הוגש לבית המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בעקבות התבטאויותיו נגד נתניהו והנגבי, נחקר הצעיר באזהרה ובסיום חקירתו נעצר. תיק החקירה בעניינו הועבר לעיון התביעה המשטרתית שהגישה נגדו כתב אישום בבית משפט השלום בראשון לציון.

שלשום תקף השר לביטחון פנים אמיר אוחנה את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בטענה שאינו עושה מספיק בנוגע לאיומים על חיי ראש הממשלה נתניהו ומשפחתו. "אינך לוקח ברצינות את פנייתי בנוגע לאיומים הגוברים על חיי ראש הממשלה ובני משפחתו", כתב אוחנה. "החלטתך להגיש כתב אישום נגד נתניהו - זה איננו מאבק לחיים או למוות".

מליאת הכנסת בהצבעה על התפזרותה לקראת בחירות 2020 (צילום: אוליבייר פיטוסי, פלאש 90)
איים לפגוע בכל חברי הכנסת. ארכיון | צילום: אוליבייר פיטוסי, פלאש 90

אוחנה פתח ואמר כי "ממכתבך הזחוח, עולה כי אינך לוקח ברצינות את פנייתי בנוגע לאיומים הגוברים על חיי ראש הממשלה ובני משפחתו. נדמה בעת האחרונה כי אתה פועל כמי שיצא לקרב אישי נגד רה"מ, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בשורה של החלטות, דוגמת התערבותך למניעת אפשרותו לקבל מימון להוצאות המשפט שכפית עליו – כשאתה בניגוד עניינים מובנה בהיותך המאשים והתובע המבקש להביא להרשעתו".

אוחנה טען עוד כי "אנו עוסקים בדיני נפשות, במובן הכי מילולי: בזירה הציבורית הסוערת ממילא, נשמעים כיום קריאות מפורשות לרצח ראש הממשלה ובני משפחתו. אלה הן קריאות בוטות ומפורשות".

אמיר אוחנה (צילום: Olivier FitoussiFlash90)
"מנדלבליט לא לוקח ברצינות את האיומים על נתניהו". אוחנה | צילום: Olivier FitoussiFlash90

השר לביטחון הפנים נתן דוגמאות להסתה נגד נתניהו. "על פי הפרסומים השבוע, אדם בשם 'איתן עידו', אחד ממשתתפי ההפגנות נגד רה"מ פרסם בקבוצת וואטסאפ כי '...כל אחד מהמפגינים מוכן להיות הקורבן למען המדינה ולהיות היגאל עמיר והמוציא לפועל של חיסול הביבי'. אדם אחר בשם 'מנשה עופר' כתב: 'וואלה צודק, צריך להוריד את ביבי כמו שהורידו את רבין...'".

"במכתבך אינך מפרט כלל מה נעשה במקרים אותם הזכרתי", כתב אוחנה. "האם נפתחה חקירה? האם נעצרו עצורים? מה המקור החוקי לסמכות שנטלת לעצמך להחליט מתי המשטרה תפתח בחקירה בעבירה של הסתה לאלימות? התוכל להפנות לסעיפי החוק?".

לסיום הדגיש אוחנה: "ככל שננקטו אמצעים, נפתחו חקירות, נעצרו עצורים - יש לפרסם זאת למען יראו ויראו. מההסתה הפרועה עולה רושם ש'אין דין ואין דיין'. היועץ המשפטי לממשלה - החלטת להפעיל את סמכותך ולהגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. זה איננו מאבק לחיים או למוות".

מנדלבליט (צילום: Olivier Fitoussi Flash90)
גם המאיים עליו יגיע לבית המשפט. היועמ"ש מנדלבליט | צילום: Olivier Fitoussi Flash90

בתוך כך, לאחר סיום חקירת גבר בן 46 תושב פתח תקווה ביחידת הסייבר בלהב 433 - הוגש נגדו כתב אישום בגין איומים על היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט. מהחקירה עלה כי החשוד הגיע לפני מספר שבועות לקרבת ביתו של היועץ, כשהוא מאיים לשוב ולפגוע בו.