פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום נגד ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ועד המדינה בפרשות 1000 ו-2000. הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין מרמה והפרת אמונים. זאת, בהתאם להסכם עד המדינה שנחתם עמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האישום נגד הרו, שעבד תחת ראש הממשלה , מתמקד בפרשת חברת "H3 גלובל" שהייתה בבעלותו. בעת כניסתו לתפקיד ראש הסגל של נתניהו בינואר 2014, הוא התבקש להסדיר את נושא ניגוד העניינים, ולשם כך למכור את אחזקותיו ולנתק את קשריו לחברה שעמד בראשה. הרו מכר את החברה במכירה פיקטיבית, לכאורה, לחברו - במטרה לשמור את הקשרים למתרחש בה. 

לפני שהתחיל את תפקידו, הגיש ליועצת המשפטית במשרד ראש הממשלה את הסכם מכירת "H3 גלובל", שממנו עלה כי ינתק כל מגע עם החברה. בעקבות כך, חתם על הסדר ניגוד העניינים והתחיל לעבוד כראש הסגל של נתניהו. על פי האישום, הרו פעל בניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לבין הצלחתה של החברה, שהמשיך לכאורה לפעול להצלחתה.

במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עם הרו באוגוסט 2017, נקבע כי הוא יסכים להודות בעבירות המיוחסות לו, וסעיפי השוחד והלבנת ההון נגדו יימחקו. עוד הוסכם כי הרו ייעתר לעונש של 6 חודשי עבודות שירות וישלם קנס כספי בגובה 700 אלף שקל.