בית המשפט האריך את מעצרה של מנהלת הגן שעדיין מכחישה כי ידעה על אירועי האלימות שהתרחשו בגן שבבעלותה. היום (שני) נחשפו התכתבויות וואטסאפ בין חלק מההורים לבעלת הגן ליטל ברסי, ומהן עולה כי כבר שעלו טענות מצד ההורים היא הכחישה את הדברים וטענה שתלונות הילדים הם "פרי דמיונם". במקביל, בית המשפט קבע כי עולה מהתיעודים שברסי הייתה מודעת למה שמתחולל בגן שבבעלותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

באחת מההתכתבויות שנחשפו מנהלת הגן משיבה בפירוט לאם מודאגת ומנסה להסביר לה מה התרחש בגן לטענתה. "אני מאתמול ישבתי על המצלמות לפני שנת הצהריים", כתבה ברסי. "לא ראיתי שום דבר חריג. לא טלטול ולא שום אחיזה שאינה הולמת אף אחד מהמטפלות. גם לקחתי את הילדה למשחק אני והיא עם הבובה - לא ראיתי משהו חריג".

"כלומר היא לא הראתה לי שום טלטול או משהו", הוסיפה ברסי. "יכול להיות שלא רצתה באותו הרגע וזה מותר. כמובן שהדברים האלה מבחינתי נבדקים בזכוכית מגדלת. אני נוטה לחשוב שהטלטול הוא פרי דמיונה העשיר של הילדה. כמובן כל דבר שאת רואה חריג מבינת הילדה את מעדכנת אותי באותו הרגע ולא חודש אחרי. היי בטוחה ורגועה שהיא בידיים הכי טובות שיש ואם הייתה בעיה זה מטופל מידית סמכי עליי".

האם המודאגת השיבה: "אוקיי, שמחה שלקחת את העניין ברצינות ובדקת. אעקוב אחר התנהגותה ואעדכן במידת הצורך. אגב, כמובן שלא תנהג כך לידך שזה תחת כפייה. צריך לתת לה לשחק באופן טבעי ואז תוכלי לשפוט את התנהגותה. אין לי ספק שאם הייתה סובלת לא הייתה נכנסת בשמחה לגן. אני עם 20 עיניים פקוחות על התנהגותה".

בהודעה אחרת מנהלת הגן ברסי משיבה לאמא שמעלה טענות על התנהגות חריגה של בתה: "זה שלב שעובר. בטח כשהיא שומעת את המילה שקט - זה הגיוני. אבל 'לישון עכשיו' לא אומרים אצלנו ובטח לא מרביצים. זהו שלב שהם מלאי בדמיון". האם השיבה: "היא אומרת שהיא מקבלת חיבוקים מכולכם. אבל זה היה לי מוזר שלאחרונה היא צועקת ומכה את הבובות. לא זכרתי שהיה לה את השלב הזה". ברסי: "זה קיים אצל הרבה ילדים. במיוחד אלו שחכמים מאוד".

בהתכתבות נוספת אמא שאלה את ליטל ברסי איך הילדה שלה הייתה בגן וסיפרה שהתנהגותה השתנתה. "היי מאמי, איך הילדה הייתה היום? אכלה? ישנה צהריים?", שאלה האם. "אני מרגישה שהיא לא חוזרת לעצמה - בוכה המון, דורשת מוצץ וגם הפרידות בבוקר פתאום קשות, היא לא רוצה לאכול ארוחת ערב".

מנהלת הגן הכחישה את הטענות שהילדה לא בסדר והשיבה: "היא אכלה מצוין וישנה ממש טוב. עוד שכבתי לידה לפני שנרדמה וראיתי שהיא קצת רגישה מידי לידך. דקה אחרי שאת יוצאת היא נרגעת". האמא השיבה לבעלת הגן: "גם אליי היא גם צמודה כל היום ולא משחררת אותי".

השופטת זוהר דיבון סגל שהאריכה את מעצרה של בעלת הגן נימקה: "ציפיתי בחומר הדיירים ומהצפייה עולה תמונה מזעזעת של אלימות כלפי פעוטות ע"י 4 סייעות בגן וכן ע"י החשודה. מהסרטונים עולה חשד שבחלק מהאירועים החשודה (בעלת הגן) הייתה נוכחת באופן פיזי בגן. עוד עולה כי החשודה ידעה בבירור על האלימות כלפי קטינים - ידעה ולא עשתה דבר".

החשד להתעללות בגן ברמלה: הגננת והסייעות החשודות
מנהלת הגן והצוות החשוד בהתעללות

לבסוף היא הדגישה: "חומר החקירה מבסס חשד לקשר שתיקה, והאלימות הפכה לשגרה של ממש, בחלק מהמקרים נגרמו חבלות לפעוטות, ובעלת הגן לא עשתה דבר. הפעוטות לא יכולים לדבר על התקיפות או להתגונן. לא נפל כל פסול בחקירתה, ההיפך הוא הנכון".

עו''ד עדי כרמלי (צילום: יח''צ)
עו"ד עדי כרמלי, סנגורם של הורי הפעוטות | צילום: יח''צ

עו"ד עדי כרמלי, סנגורם של הורי הפעוטות, מסר ש"לא ננוח עד שייחשף קשר השתיקה ויובאו כל האשמים לדין. מי שתקף, מי שידע ושתק, מי שהתרשל בתפקידו ומי שהעלים עין, אנחנו נזעק את זעקתם של הפעוטות חסרי הישע".

לדברי עורכת דינה של בעלת הגן, עו"ד עידית רייכרט, מרשתה תיעדר מדיון הארכת המעצר בעקבות מצבה הנפשי והבריאותי: "בעלת הגן נעצרה הלילה לאחר חקירה לילית, בחקירה לא הונחה לפניה כל ראיה הקושרת אותה למעשים למרות דרישתנו לפעולה בסיסית שכזו בשלב זה. נדמה אם כך שמדובר במעצר ראוותני ומיותר ובכניעה ללחץ הציבורי. אנו נדרוש מהמשטרה לחשוף את כל חומרי החקירה הקושרים את מרשתי לחשד הנטען כלפיה ולעמתה מול הסייעות או המעורבים. מרשתי מסרה את גרסתה והכחשתה בעניין ותוסיף לסייע למשטרת ישראל ככל שיידרש".