המשטרה פרסמה היום (ראשון) את מספר הדוחות שניתנו ביממה האחרונה לאזרחים בגין הפרת הנחיות הקורונה. לפי הנתונים, ניתנו ביממה החולפת בסך הכל 2,802 דוחות, מהם 2,044 על יציאה ממקום המגורים לפעולה או למטרה שאינה מותרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נוסף על כך, 639 דוחות ניתנו בגין אי-עטיית מסכה, 37 דוחות ניתנו בגין הפרת חובת בידוד או הגעה למקום בידוד תוך שימוש בתחבורה ציבורית, ו-3 דוחות ניתנו לאנשים החייבים בבידוד שהפרו את הוראת הרופא.

גולשים בחוף הים בתל אביב במהלך סגר ראש השנה (צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
פעילות מותרת. גולשים בתל אביב בזמן הסגר | צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

דוח אחד ניתן בגין הפעלת גן אירועים בניגוד לתקנות, ואחד נוסף ניתן למוסד שקיים פעילות חינוכית לתלמידים בניגוד לתקנות. 30 דוחות ניתנו בגין הפעלת מקום ציבורי או עסקי, ו-4 דוחות ניתנו לנותני שירות שנתפסו ללא מסכה.

9 דוחות ניתנו על סירוב להוראת שוטר להתפזרות מהתקהלות, ו-28 דוחות ניתנו בגין שהייה בבית עסק שפעילותו נאסרה או בחוף הים בניגוד לתקנות. 13 דוחות ניתנו לאנשים ששהו בבית שאינו מקום מגוריהם למטרה או פעולה שאינה מותרת.

קנס בסך של 5,000 שקלים ניתן למסעדה שהפרה את הנחיות החירום בתל אביב. בתוך המסעדה ברחוב נעם בעיר שהו כ-10 סועדים ומחוצה לה שהו עוד כ-40 נוספים, זאת בניגוד מוחלט להנחיות ותוך הפרה בוטה של הסגר.